Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, merkezi Kahramanmaraş olan ve farklı şehirlerde de yıkıma yol açan depremin ardından MÜSİAD Sakarya ve ÜTİK iş birliğiyle bölgede SBB Afet Lojistik Merkezi oluşturduklarını açıkladı. 

LOJİSTİK ÜS BÖLGEYE GİDEN VATANDAŞLAR İÇİN HAZIR
Başkan Ekrem Yüce’nin talimatları, MÜSİAD Sakarya ve ÜTİK iş birliğiyle SBB Afet Lojistik Merkezi’nin bölgeye yardım taşıyan ve arama kurtarma çalışmalarına katılanların soluklanacağı, enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve yardımların AFAD koordinasyonuyla vatandaşlara ulaştırmak için lojistik üs olarak hazırlanan alan hizmete başladı.

sakarya_afet_lojistik_merkezi (1)
SBB AFET LOJİSTİK MERKEZİ
Yüce, depremin yaşandığı andan itibaren seferberlik ilan ettiklerini ifade ederek, “İlk andan itibaren teyakkuz halindeyiz. İş makinalarımız ve 100’ü aşkın çalışma arkadaşımız destek için bölgeye ulaştı. Şuan itibariyle Büyükşehir Belediyesi olarak 25 yardım tırını vatandaşlarımızın destekleriyle hazırladık ve bölgeye uğurladık. Şimdi de MÜSİAD Sakarya, Üretim ve Ticaret Kurulu iş birliğiyle SBB Afet Lojistik Merkezi’ni hazırladık ve kullanıma açtık. İnşallah hep birlikte hızla yaraları sarmaya, canlarımıza el uzatmaya, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

sakarya_afet_lojistik_merkezi (2)
SICAK YEMEK, BARINMA, ENERJİ
Kayseri-Kahramanmaraş yolu üzerinde bulunan SBB Afet Lojistik Merkezi, bölgede bulunanların sıcak yemek, barınma ve enerji ihtiyacını karşılayacak. Bölgeye hareket eden ve orada bulunan vatandaşlarımız ihtiyaç halinde merkez ile ilgili bilgiye ulaşmak için Musa Gümüşçü’ye 0541 391 00 25 numaralı telefon üzerinde ulaşabilir.

ADRESİN KONUMU İÇİN TIKLAYIN.