Sakarya Büyükşehir Belediyesi kış dönemi öncesi şehrin birçok noktasında sürdürdüğü sıcak asfalt işlemlerini yoğunlaştırarak devam ediyor. Çalışmalarını 7/24 mesai anlayışıyla sürdüren ekipler, hafta sonu Pazar günü dahil olmak üzere bozuk ve deforme olan yolları sil baştan yeniliyor. 

asfalt_mesaisi2

Birçok ilçede olduğu gibi Pamukova ilçesinde de çalışmalarını sürdüren ekipler, son olarak Pamukova’nın 9 kilometrelik Eskiyayla mahallesinitoplamda 10 bin ton sıcak asfalt ile yeniliyor. Daha önce ilçe merkezi, Kazımiye, Şahmelek, Bayırakçaşehir ve Kadı mahallesinde tamamlanan çalışmalarla birlikte toplamda 25 kilometrelik yolda asfalt serimi tamamlandı. 25 bin tona yakın sıcak asfaltın kullanıldığı çalışmaların, önümüzdeki süreçte de devam edeceği belirtiliyor.

asfalt_mesaisi4

“Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek”
Yol Bakım ve Altyapı koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak belli bir program içerisinde şehrin tüm noktalarını kapsayacak şekilde uyguladığımız sıcak asfalt döküm çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Ekiplerimizin yoğun bir şekilde sürdürdüğü çalışmalar, hafta sonları Pazar günleri dahil olmak üzere tüm hızıyla devam etmektedir. Vatandaşlarımızın ulaşımlarını daha konforlu ve güvenli bir hale getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar, hava şartları elverdiği ölçüde devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.