İlçe Protokolünün katılımıyla Cumhuriyet Meydanında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler düzenlenen törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Protokol tarafından şehit mezarlarına karanfil bırakılıp dua edildi.

Buyuk_zaferin_108inci_yili_hendekte_kutlandi (1)
CUMHURİYET MEYDANINDA
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’nci yıl dönümü Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Buyuk_zaferin_108inci_yili_hendekte_kutlandi (2)
Törene Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Başkanları Toplantısı nedeniyle Antalya’da olan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu katılamazken, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Başkan Babaoğlu adına Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hendek Temsilciliği, Kuvay-i Milliye ve Mücahitler Derneği ve İlçe Protokolü, Öğretmenler, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Buyuk_zaferin_108inci_yili_hendekte_kutlandi (4)
Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı ve Çelenk sunumu ile son buldu.

Buyuk_zaferin_108inci_yili_hendekte_kutlandi (5)
Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Protokol şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek karanfiller bıraktı. Hendek Müftüsü Murtaza Gür tarafından Şehitlerin kabri başında dua okundu.

Buyuk_zaferin_108inci_yili_hendekte_kutlandi (3)