Sakaryaspor’a para mara yok…! Sakaryaspor’a para mara yok…!

Maça kötü başlayan ekibimiz, 19'uncu dakikada Donkor'un yaptığı büyük hata sonucu ceza sahası içinde topla buluşan Gökdeniz, kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu ağlara yolladı ve Bodrumspor'u 1-0 öne geçirdi.

Sakaryaspor Super Lig E Cikamadi (3)
Golden sonra da oyun kurmakta zorlanan ekibimizde 45. dakikada gelişen ani Bodrumspor atağında Kenan, Rajko Rotman tarafından düşürüldü ve bariz gol şansı sebebiyle hakem Rotman'a direkt kırmızı kart gösterdi.

Sakaryaspor Super Lig E Cikamadi (2)
Bodrumspor'un ilk yarıda 2 topu da direkten dönerken, ekibimiz maçın ilk devresini 1-0 yenik tamamladı. Maçın ikinci yarısında 10 kişi oynamasına rağmen çok daha iyi bir görüntü veren temsilcimiz, aradığı golü 72’de buldu.

Zdravko Dimitrov’un golü skoru eşitlerken, müsabaka uzatma dakikalarına gitti. İlk uzatma dakikasının hemen başında, 95'te korner sonrası Celustka'nın kafası ile top ağlara gitti ve Bodrumspor skoru 2-1 yaptı. 103'te bu sefer Tunahan'ın golü ile skor 3-1 oldu.

Sakaryaspor Super Lig E Cikamadi (1)
Maçta başka gol olmayınca Süper Lig'e yükselen taraf Bodrumspor oldu. Sakaryaspor’da büyük bir hüzün yaşandı.

Stat: Yeni Adana Stadyumu
Hakemler: Abdulkadir Bitigen, Süleyman Özay, Mustafa Savranlar

Sakaryaspor: Cihan Topaloğlu, Bülent Uzun (Samed Onur), Rajko Rotman, Sinan Kurt (Erdi Dikmen), Dino Ndlovu (Kabongo Kasongo), Isaac Donkor (Çağlayan Menderes), Murat Cem Akpınar, Hasan Kılıç, Yonathan Del Valle (Koray Kılınç), Zdravko Dimitrov, Oğuz Yıldırım (Muhammed Himmet Ertürk)
Teknik Direktör: Coşkun Demirbakan

Bodrumspor: Diogo De Sousa, Üzeyir Ergün (Omar Imeri), Ondrej Celustka, Ali Aytemur, Cenk Şen, Ahmet Aslan (Tunahan Akpınar), Musah Mohammed (Erkan Değişmez), Samet Yalçın, Burak Çoban (Ege Bilsel), Kenan Özer (Pedro Brazão), Gökdeniz Bayrakdar (Celal Dumanlı)
Teknik Direktör: İsmet Taşdemir

Sarı Kartlar: Dk.40 Musah Mohammed, Dk.52 Cenk Şen, Dk.100 Celal Dumanlı, Dk.105+1 Burak Çoban, Dk.105+2, 105+4 Tunahan Akpınar, Dk.106 Ege Bilgesel, Dk.109 Erkan Değişmez, Dk.120+1 Pedro Brazão (Bodrumspor), Dk.70 Oğuz Yıldırım, Dk.105 Hasan Kılınç, Dk.105 Cihan Topaloğlu (Sakaryaspor)
Gol: Dk.19 Gökdeniz Bayrakdar, Dk.94 Ondrej Celustka, Dk.103 Tunahan Akpınar (Bodrumspor), Dk.72  Zdravko Dimitrov (Sakaryaspor)

Kırmızı KartDk.44 Rajko Rotman (Sakaryaspor), Dk.105+4 Tunahan Akpınar (Bodrumspor)

Editör: Tuğrul Gümüşel