Bugün başlayacak yağışların 5 devam etmesi beklenirken, AFAD son dakika olarak tüm cep telefonlarına mesaj attı: "İstanbul'da gün boyu çok kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olun..."

Bunaltan sıcaklar yerini sağanak yağışa bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Yağışın önümüzdeki günlerde de devam etmesi beklenirken bir nebze de olsa sıcaklıkları aşağı çekeceği düşünülüyor. AFAD ise yağış alacak bölgelerdeki cep telefonu abonelerine "çok kuvvetli geliyor, tedbirli olun" mesajı attı. Öte yandan uzman isim Kerem Ökten Eylül ayının 5'i itibari ile 'uzun kolluları hazırlayın' uyarısı yaptı. 

Sarı kodla uyarı yapılan iller: 

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova

Meteoroloji'nin sitesinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

 Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Marmara ve Kuzey Ege'de sıcaklıkların 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.