YENİ VEYA AZ KULLANILMIŞ

Üniversitemizdeki akademisyen, çalışan ve öğrenciler tarafından gönüllülük esasıyla hayata geçirilen ‘Dükkân Senin’ projesi yeni veya az kullanılmış kıyafet, ayakkabı, ev gereçleri ve benzeri ürünleri ihtiyaç sahiplerinin alabilmesi için hayata geçirilmişti. SAÜ Dükkân Senin gönüllü öğrencileri dükkânın ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin giyim ihtiyaçlarını karşılama amacı taşıdığını söyleyerek dükkânda kullanılmayan eşyaların değerlendirildiği ve temiz eşyaların ihtiyaç sahiplerine verildiğini belirtti. Amaçlarının kullanılmayan ürünleri yeniden kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyleyen Dükkân Senin Gönüllüleri ‘Diğerleri Kullanabilir’ ilkesiyle yola çıktıklarını söyledi. SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu bu projelerin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek sosyal dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Deli-Dumrul-Dernegi-SAu-Dukkan-Senine-Giyim-Bagisinda-Bulundu-3-1536x1025

GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞAN BİR HAREKÂT

Deli Dumrul Gönüllüleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Canlı gönüllülerden oluşan bir harekât olduklarını söyleyerek hiçbir maddi beklenti içermeyen ihtiyaç sahibi ailelere destek vermek amacıyla kurulan bir dernek olduklarını belirtti. Deli Dumrul Derneği gönüllüleri ihtiyaç sahiplerine en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını söyleyerek bu hizmeti verirken en önemli ilkelerinin utanmamak ve utandırmamak olduğunu vurguladı. Dernek gönüllüleri, “Arkadaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Gelenlerin nelere ihtiyacı olduğunu tespit ediyoruz ve onların ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyoruz. Biz içinde sevgi barındıran kocaman bir aileyiz” İfadelerini kullandı.

Deli-Dumrul-Dernegi-SAu-Dukkan-Senine-Giyim-Bagisinda-Bulundu-9-1536x1025Deli-Dumrul-Dernegi-SAu-Dukkan-Senine-Giyim-Bagisinda-Bulundu-7-1536x1025Deli-Dumrul-Dernegi-SAu-Dukkan-Senine-Giyim-Bagisinda-Bulundu-5-1536x1025Deli-Dumrul-Dernegi-SAu-Dukkan-Senine-Giyim-Bagisinda-Bulundu-1-1536x1025