Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"10 yıldır rutin olarak hafta içi yeni yerleşim yeri ve Sapanca sahil bölgeleri başta olmak üzere yakın bölgelere birlikte pedallıyoruz. Pazar günleri ise doğayla iç içe bisiklet turlarımızı rutin olarak düzenliyoruz.

yenikentpark turunda bisikletliler
Bugüne kadar binlerce bisikletliyle yaptığımız turlar sayesinde, sağlıklı, mutlu ve dinç bir yaşam tarzına kavuşan pedaldaşlarımız, havayı kirletmeden günlük sporlarını yapıyor, sosyalleşiyor ve şehirdeki bisikletli yaşam algısına büyük farkındalık katıyorlar.

Yenikentpark turuna çocuğuyla katılan bisikletli
Her yaştan, her tür bisikleti olan kişinin katılabildiği güvenli grup sürüşlerinde bu hafta da Sakarya Bisiklet Evi’nde buluşarak Salı günü Yenikent Park’a, Perşembe günü ise Sapanca sahiline pedal çevirdik. Pazar günü ise Adapazarı’na bağlı Kavaklıorman Mahallesi’ndeki muhteşem koruluk alana sürdük.”

Yenikent Park
Şube Başkanı Mert Atalay, “Etkinliklerimize katılan tüm bisikletlilere, bizi ağırlayan Yenikent Park ve Nur Gözleme çalışanlarına, Kavaklıorman Mahallesi halkına teşekkür ediyoruz" diyerek tüm bisikletlileri sağlıklı, mutluve dinç bir yaşam için hafta içi ve Pazar etkinliklerine davet etti.

Yenikent Park Turu Öncesinde Bisiklet Evi

Sapanca Sahil

Kavaklıorman

Bisikletliler Kavaklıorman Yolunda2

Bisikletliler Kavaklıorman Yolubda

Kandil günü yolcularından yine ücret almayacak Kandil günü yolcularından yine ücret almayacak