AFAD, minik kalplere afet bilinci aşılıyor AFAD, minik kalplere afet bilinci aşılıyor

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı Sakaryalı gençleri bilinçlendirmek adına “Bir Soykırım Gerçeği: Filistin” konulu konferans düzenledi. Sakarya Anadolu Lisesi salonunda gerçekleşen konferansta Sakarya Üniversitesi Kampüs Camii İmam Hatibi Erol Demir ve Öday, Ahmet, Emjed isimli Filistinli konuşmacılar yer aldı. İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırılarda hayatını kaybedenler rahmetle anılarak, yaralılara acil şifalar dilendi.
mttb_filistin_konferansi2

“ASIL HEDEF SİZLERSİNİZ!”
Programda konuşan Sakarya Üniversitesi Kampüs Camii İmam Hatibi Erol Demir, “Bir dava uğruna bedeller ödeyen Filistin'in meselesi, bir dava uğruna Orta Asya'dan bu topraklara ve daha nice topraklara ulaşan atalarımızın kaderiyle aynı kaderdir. Filistin'i yabancılaştırarak orada yaşanan zulmü görmezden gelmek ne dinimizde ne de geleneğimizde açıklanabilecek bir mevzu değildir. Siz değerleri kardeşlerim, şunu bilmelisiniz ki, Filistin davasına sahip çıkmakla, Anadolu'ya sahip çıkmakla eş değerdir. Zira asıl hedef ne Filistin’dir ne de Kudüs'tür. Asıl hedef; Sizlersiniz” dedi.
mttb_filistin_konferansi3
KUDÜS PROGRAMINA DAVET
Programa yönelik değerlendirmelerde bulunan MTTB Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, “Müslümanlara yönelik yapılan zulmü tüm Sakaryalı gençlerimize duyurmak adına okullarda konferans programlarımızı başlattık. İnşallah cumartesi akşamı da tüm Sakaryalıları Dr. İhsan Şenocak ile buluşturarak bu davaya sahip çıktığımızı göstereceğiz. Bu vesileyle kalbi Kudüs’te atan tüm Sakaryalıları Cumartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kapalı Spor Salonuna bekleriz” şeklinde konuştu.