Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, eşi Filiz Yüce ile birlikte oyunu Erenler'deki Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nde kullandı. Oy verme işleminden sonra okuldaki sandıkları tek tek dolaşan Yüce, görevlilere kolaylıklar diledi.

Okul önünde basın açıklaması yapan Başkan Yüce, 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinden önce Sakarya'da ulaşmadıkları noktanın kalmadığını ifade ederek, seçime katılım çağrısı yaptı. Bir oyun bile çok mühim olduğunu hatırlatan Yüce, "Hepimiz mutlaka sandığa gidip oyumuzu kullanmalıyız" ifadelerini kullandı.
ekrem_yuce_oyunu_kullandi3

"Tüm vatandaşlarımızla kucaklaştık"
Yüce, "Bugün bizler için oldukça önemli bir gün. Tanıklık ettiğimiz bu anlar, bizler için tarihi anlardır. İnşallah bu seçimin ülkemiz ve tüm dünya mazlumları için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz üzere 14 Mayıs seçimleri için çok ciddi bir gayret gösterdik. Tüm halkımızla kucaklaştık. Ve parlamento gücünü elde ettik. Şimdi ise o parlamentonun başına güçlü bir lider gerekiyor. O liderde elbette sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.
ekrem_yuce_oyunu_kullandi2

"Mutlaka sandığa gitmeliyiz"
Seçime katılım çağrısı yapan Başkan Yüce, "Aynı şekilde 28 Mayıs seçimleri için de çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürdük. Dün 30 davulcumuzla şehrimize adeta bir bayram havası yaşattık. Birçokmani ile vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ben bu vesile ile bir kez daha şunu söylemek istiyorum; bir oy dahi çok önemlidir. Mutlaka hepimiz sandığa gitmeliyiz. Tekrar hepinize teşekkür ediyor ve 28 Mayıs Seçimleri'nin hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.