Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Sami Akaryalı, danışmanlar ve öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Yüce, ‘Payidar’ isimli elektrikli araç ile aldıkları ödül dolayısıyla tebrik etti. İlk kez katıldıkları TEKNOFEST’te iki ödülün sahibi olan öğrenciler, mutluluklarını Başkan Yüce ile paylaştı. Başkan Yüce, Görsel Tasarım ile Tanıtım ve Yaygınlaştırma alanlarında ödül alan araca imzasını atarak öğrencilerle fotoğraf çektirdi.
bilsem_ekrem_yuce_ziyaret2

‘Payidar’a iki ödül birden
Sakarya’yı TEKNOFEST’te başarıyla temsil eden öğrenciler ve eğitimcileri tek tektebrik eden Başkan Ekrem Yüce, “Pırıl pırıl gençlerimiz yetişiyor. Sadece Sakarya’da değil, tüm Türkiye’de adından sıkça söz ettirecek öğrencilerimiz önemli projeleri hayata geçiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Türkiye Yüzyılı’ hedeflerinde nice gençlerimiz hem üretiyor hem de çalışmalarıyla  geleceğimize ışık tutuyor. Çok önemli bir yarışma olan Efficiency Challange (EC) Elektrikli Araç Yarışlarına Sakarya’ya 2 ödül birden getiren kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
bilsem_ekrem_yuce_ziyaret3

Gençler başarıdan başarıya koşuyor
Sözlerini şu ifadelerle tamamlayan Başkan Ekrem Yüce, “Öğrencilerimize çıktıkları bu yolda her zaman destek sunan başımızın tacı öğretmenlerimizi de unutmamak gerekir. Yarınlarımızı şekillendirecek olan gençlerimiz, ülkemizin kalkınmasında rol alacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bilimsel çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz.Bu başarıdan, gurur tablosundan çok mutlu oldum. Rabbim başarılarınızı daim eylesin” dedi.
bilsem_ekrem_yuce_ziyaret4