Cumhurbaşkanlığı himayeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun destekleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenenBike Fest 26 Mayıs Pazar günü koşulacak MTB Dağ Bisikleti Eliminatör (XCE) Dünya Kupası ile son bulacak. 

EN BÜYÜĞÜ PAZAR GÜNÜ
11 gün boyunca yarışlar ve etkinliklerle heyecanı bitmeyen bisiklet şöleninin en büyük organizasyonu Eliminatör Dünya Kupası’nda, bisikletin en iyi pedalları en zorlu arazi şartlarında, şampiyonluk için ter dökecek.

Eliminator Dunya Kupasi Heyecani Hafta Sonu Sakarya Da Yasanacak (4)
ÖNCE YARIŞ SONRA GÖSTERİ
Bisiklet Vadisi’nde sporseverler 11 gün boyunca 2024 MTB Cup, Sakarya MTB Night Cup ve Tour of Sakarya yol bisikleti yarışları ile büyük bir heyecana tanıklık etti. Dünyanın en modern tesislerinden biri kabul edilen Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ‘Bike Fest’ bisiklet şöleni dev bir yarışla son bulacak.

MTB Dağ Bisikleti Eliminatör (XCE) Dünya Kupası, Bike Fest’in son gününde koşulacak. 128 ülkede anlık olarak canlı yayınlanan dev organizasyonda dünyanın en iyi pedalları şampiyonluk için kıyasıya yarışacak.

Sportif yetenek taramaları altın çağını yaşıyor Sportif yetenek taramaları altın çağını yaşıyor

Eliminator Dunya Kupasi Heyecani Hafta Sonu Sakarya Da Yasanacak (2)
54 KİŞİ BİSİKLET SAHİBİ OLACAK
Yarış sonrası Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu Birkan Polat mini bir gösteri sunacak. Yarış sonunda ise katılımcılar arasından 54 kişiye bisikletle tam donanımlı şehir bisikleti hediye edilecek. Etkinliklere katılım için tüm Sakarya’ya çağrı yapıldı.

Eliminator Dunya Kupasi Heyecani Hafta Sonu Sakarya Da Yasanacak (3)
İşte MTB Dağ Bisikleti Eliminatör (XCE) Dünya Kupası yarışı takvimi;
14.00 – 16.00     Yarış Başlangıç
16.00 - 17.00      FinalsWomenand Men – UCI XCE World Cup
17.15 - 17.40        Seremoni
17.45 - 18.45       Bisiklet Çekilişi ve Gösteri

Editör: Tuğrul Gümüşel