Sakarya'nın Karasu ilçesinde 30 yıldır Büyük Birlik Partisi’nde görev yapan İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, BBP Üst Kurul Üyesi ve bir dönem Belediye Başkan adayı olan Mehmet İspiroğlu ile beraberindeki 22 yönetim kurulu üyesi partiden istifa etti.
Partideki tüm görevlerinden 22 kişilik yönetim kurulu üyesiyle birlikte istifa eden Başkan Eminoğlu, Cumhur İttifakı’nı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan: "Kulak asmıyoruz" Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan: "Kulak asmıyoruz"

bbp_karasu2
Eminoğlu, “30 yıldır Büyük Birlik Partisi’nin emrinde olan biriyim. Ben Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşıyım. Sıradan biri değilim. 30 yıldır hiç usanmadık. İl Başkanımız Ömer Faruk Bürtek bundan 6 ay önce hiç olmayan bir nedenle genel merkez tarafından görevden alındı. Yerine ise partide bir saat işi olmamış, hiç görev almamış, partiyle alakasız olan birini getirdiler. Genel müdür atar gibi il başkanı atadılar. Siyasetçilik bir meslek değildir. Ben Büyük Birlik Partililiyim. Benim zaten bir mesleğim var. Siyaset, bir duruştur. Onun adı da Büyük Birlik’te Muhsin’in duruşudur. Genel Başkanımız bu kararın ardından beni defalarca aradı. Milletvekilliği adaylığı da teklif edildi. Ama kabul etmedim. Genel Başkanımız ve başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Ben 30 yıl bu partiye bir kuruş yardım görmeden hizmet ettim. İl Başkanımız, görevden alınmasının ardından yönetimiyle birlikte istifa etti. Bu durum karşısında tavrımızı koyduk. 6 aydır bizi görevden almalarını bekledik. Tavrımız net. Bugün 22 kişilik yönetim kuruluyla Büyük Birlik Partisi’nden istifa ediyoruz. Ancak Cumhur İttifakı’nı sonuna kadar destekleyeceğiz, duruşumuz bellidir. Reisimiz için çalışacağız” dedi.

bbp_karasu3