BBP Sapanca İlçesi 10. Olağan Kongresi Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleşti. Başkanlığını Nahim Yolcu’nun yaptığı Divan Teşekkülü Ahmet Acar, Ercan Ayaz, Üye Ali Fuat Kırık’tan oluştu.

Siyasiler bir araya geldi
Uzun yıllar BBP Sapanca İlçe Başkanlığını yapan Özcan Ateş’in Başkanlık görevini Metin Pir’e devrettiği Kongreye; Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, MYK Üyesi Alparslan Üsküp, Sapanca Şoförler Odası Başkanı Osman Kubilay, Sapanca Süs Bitkileri Kooperatifi Başkanı Turgut Kubilay, AK Parti Sapanca Belediye Meclisi Üyesi Ethem Tiryaki, BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil, BBP Akyazı İlçe Başkanı Naim Yolcu, BBP Kaynarca İlçe Başkanı Ercan Ayaz, BBP Serdivan İlçe Başkanı Erdem Yaşar, BBP Erenler İlçe Başkanı Ali Fuat Kırık, Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Yunus Arslan, BBP Kocaeli İl Koordinatı Metehan Küpçü, AK Parti Sapanca İlçe Başkan Yardımcısı Mesut Çömlekçioğlu, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Balkaya,  Arifiye Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Acar, CHP Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Onbaş, CHP Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Kamil Bozkurt, SP Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sevimli, Yeniden Refah Partisi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İlter katıldı.

bbp4

Başkan Bayar; “Sahada olacağız”
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını BBP Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar yaptı. Bayar konuşmamasında,“Büyük Birlik Partisi olarak, ilimiz ve güzel ilçemiz Sapanca için toplum yararına olan her projenin arkasında olacağız. Tüm teşkilatlarımızla, kavgasız ve uyum içinde tek yumruk partimizin geleceği için sahada olacağız. Partimizi Sakarya’da temsil etmek, ilk sıralara taşımak için herkesin elini taşın altına koymasını arzuluyorum. Rahmeti Rahmana kavuşan, Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun gittiği yolu, savunduğu tezleri ilke edinerek, bizlere bırakılan bu emaneti hak ettiği yere ulaştıracağız” dedi.

bbp2

“Kapı kapı gezeceğiz”
Konuşmasında yaklaşan genel seçimlere dikkat çeken İl Başkanı Bayar;  “Seçim sathı mailine girmiş bulunmaktayız. Şunun şurasında seçime 7-8 ay kaldı. Ama adaylık süreci vs. gözönüne aldığımızda 5 ay kaldı. Kapı kapı gezeceğiz, esnaf, emekli, işçi, vatandaş, herkes ile hemhal olarak kucaklaşacağız. Samimiyetimizi, vatan ve memleket sevdamızı anlatarak, partimizin gücüne güç katacağız. Emperyal güçler, müttefik görünen ama etrafımızda,  türlü türlü oyunlarla bize güç gösterisi yapanların inadına, bu seçimlerin bir kurtuluş vesilesi olduğunu, dış mihraklara ve onların uzantılarına hissettirmeliyiz. Gönüllere girmeden, gönülleri fethetmeden, bu amaçlarımıza ulaşmamızın güç olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemizin davası, Ülkü Davası, Millet Davası, şehitlerimizin davası uğruna, Merhum Genel Başkanımız, Rahmeti Rahmana kavuşan Muhsin Yazıcıoğlu’nun hedef ve gayesine ulaşmak için, bu kutlu dava için tüm gücümüzü sarf etmeliyiz” diye konuştu.

bbp5

Yeni Başkan Pir; “Hizmet için var gücümle çalışacağım”
Kongre ardından İlçe Başkanlığına seçilen Metin Pir, “Sevdiklerimin ve dostlarımın bu yolda yanımda olduklarını görmekten mutlu oldum. Önceki dava arkadaşım Özcan Ateş 27 yılı aşkın bir süre bu davaya hizmet etmiş. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben de 30 yıl devletimize polis olarak hizmet verdim. Emekli oldum. Sapanca ve Vatanımız ülkemiz için ne yapabiliriz hesabını yaparak siyasete atılma kararı verdim. Sapanca’daki dostlarım da beni destekledi. Bu davayı daha ileriye taşımanın gayreti içinde olacağım. Bu davayı elimden geldiğince ileriye taşıyarak vatanıma milletime her türlü hizmeti yapmaktan geri durmayacağım” dedi.

bbp3