ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yapılar müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları taktim edilirken, yüksek performans gösteren sporcularda ayrıca ödüllendirildi. Son yıllarda Sakarya Boksunun parlayan yıldızları Sakarya’nın ilk ve tek Avrupa Boks Şampiyonu Ece Asude Ediz ve Sakarya Boksunun Altın Yumruğu Enes Uysal’da uluslararası turnuvada madalya alanlar arasındaydı.

EDİZ-UYSAL-KESKİN

TURNUVAYA 60 SPORCU KATILDI

60 Sporcunun katıldığı Uluslararası Boks Turnuvasında başarı elde eden ve Madalya almaya hak kazanan sporcular: Yıldızlar Kategorisinde 46 kg’da birinciler; Ahmet Küçük(Bursa),  Alperen Engin (Bayburt) 52 kg’da; M. Refik Tuncer, (Sakarya) , Ahmet Sağı (Gürcistan) 57 kg’da Yusuf İslam Şaka. (Bayburt) Naram Suhlap (Irak) 57 kg’da Enes Uysal (Sakarya), Zekeriya Akarsu, 60 kg’da Hilmi Raşit Akburak (Sakarya), Eray Çolak, 63 kg’da Sadık Fırtına (Bursa), Tayfun Der (Sakarya) olurken, Büyükler kategorisinde ise birinciler; 54 kg’da Kaan Eren Ökten, İbrahim Çakır (Bursa), 57 kg’da Mert Coşar (Düzce), Bedirhan Akburak (Bayburt) 60 kg’da Rahmi Tunalı (Bursa), Abdulkadir Kaya (Zonguldak) 63 kg’da Ece Aduse Ediz (Sakarya), Zeynep Edikli (Zonguldak), 66 kg’da Elif Zeyrek (Manisa), Elfide Kaya (Bilecik), 71 kg’da Sultan Osmanlı (Bursa), Yunus Khakiman (Çeçenistan), 66 kg’da Emin Sezer (Sakarya), Daniel Şahbazi (İran), 75 kg’da ise Birol Akgün ile Ali Yayla (Almanya) oldu.

enes uysal

MİLLİ ANTRENÖR KESKİN TEŞEKKÜR ETTİ

Akburak Spor Kulübü öncülüğünde gerçekleştirilen Boks gecesi hakkında değerlendirme yapan, Sakaryalı Milli takıp Boks Antrenörü Muhammet Ali Keskin “muhteşem bir organizasyon ve muhteşem bir geceydi. Yapılan organizasyonda en büyük emeği olan başta Akburak Spor Kulübüne, birçok ülkeden ve Ülkemizin birçok ilinden katılmış olan birbirinden değerli Antrenör, Sporcu ve Boks severlere teşekkür ediyorum. Sakaryalı boks severlerin öncülüğünde bu ve benzeri gecelerin devam etmesini arzu etmekteyiz ”dedi.