İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

ASKF Başkanı Yaşar Zımba yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır…”  sözünde anlattığı gibi Kadim Milletimizin özgür ve bağımsız yaşayabileceği Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK VE DEVLET ADAMLIĞI

Askeri deha, ileri görüşlülük ve devlet adamlığı gibi vasıflarıyla yaşadığı dönemin ve bugünün en önemli liderlerinden biri olarak kendisinden sonra gelen liderlere de örnek olarak Dünya da saygın bir yere sahiptir. Büyük Önder Atatürk’ün üstün yetenekleri, fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır. Bu yolda bizlere düşen görev; Atatürk’ün Türk Milletine bıraktığı emanetlere sahip çıkıp onları koruyup geliştirmektir. 

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Vefatının 84. Yıl dönümünde, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinde gücünü Aziz Milletine olan inancından ve güveninden alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyor,  Sakaryalı hemşerilerime saygılar sunuyorum.”