Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Süleymanbey Mahallesi'nde çıkan orman yangını nedeniyle bölgeye gitti.

İtfaiye ekiplerinin yangınla mücadelesi Vali Çetin Oktay Kaldırım ile birlikte yakından takip eden Başkan Ekrem Yüce, İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı’dan son durumla ilgili bilgiler aldı. Yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatının yanı sıra havadan uçak ve helikopterle de müdahale edilirken, AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü ve diğer tüm kurumlar da bölgede çalışmalarını yürütüyor.

ekrem_yuce_yanginla_ilgili_son_durumu_paylasti1 (1)
"Kontrol altına aldık"
Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkânlarının seferber edilmesi için kurmaylarına talimat veren Başkan Ekrem Yüce, yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının ise devam ettiğini dile getirdi. Yüce, “Yangın ihbarının hemen ardından itfaiye ekiplerimiz hızlıca bölgeye ulaştı ve yangının söndürülmesi için çalışmalarını başlattı. AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü ve diğer paydaş kurumlarımızın yanı sıra yangına havadan uçak ve helikopterle de müdahaleler devam ediyor. Hamdolsun yangını kısa süre içerisinde kontrol altına aldık. Söndürülen bölgelerde soğutma çalışmalarıyla riskin tamamen ortadan kaldırılması için ekiplerimiz canla başla mücadele ediyor. Rabbim daha beterinden korusun. Kahraman itfaiye erlerimize ve bölgede çalışan tüm ekiplere teşekkür ediyorum” dedi.

ekrem_yuce_yanginla_ilgili_son_durumu_paylasti1 (2)