REKOR ÜRETİM BEKLENTİSİ
Büyükşehir’in Pamukova Bakacak’ta hayata geçirdiği Çilek Üretim Merkezinde hasat sezonu geçtiğimiz ay sonunda başlamıştı.

Kasım ayına kadar devam edecek çilek hasadında bu yıl rekor üretim bekleniyor. 40 dönümlük alanda yapılan çilek üretimi sayesinde bölge ekonomisi can buluyor.

Sağlık personeline iletişim eğitimi Sağlık personeline iletişim eğitimi

5-422
Projeye 2021 yılında başlayan Büyükşehir Belediyesi ilk yıl, 18 dönümlük alanda 10 ton çilek üretimi yapmıştı. Geçtiğimiz yıl üretim alanını 40 dönüme çıkartan Büyükşehir Belediyesi bu yıl çilek hasadında rekor üretim bekliyor.

4-570
"HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN!"
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Temmuz ayı'nın son haftası başlanan çilek hasadında sıranın şimdi ikinci ekimde olduğunu belirtti. Başkan Yüce, verimli toprakları üretim ve doğru tekniklerle işleyerek üretime kazandırdıklarını belirterek, "Pamukova’daki çilek çiftliğimizde ikinci ekimlere hazırız Sakarya’mızı tarımda sembol haline getirmek adına verimli topraklarımızı iyileştirilmiş üretim ve toplama tekniklerimizle en iyi şekilde kullanıyoruz. Üretimimiz şimdiden hayırlı ve bereketli olsun!" diye konuştu.

3-698

2-783