Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ferizli ve Söğütlü’de bir dizi temaslarda bulundu.

İlçe belediyelerini ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, AK Parti ilçe başkanlıklarında da çalışmaları değerlendirdi. Muhtarlarla  bir araya gelen ve 3 yıllık süreçte hayata geçirilen yatırımları paylaşan Başkan Ekrem Yüce, esnaf ziyaretleriyle ilçenin nabzını tuttu. Yüce, Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ettiği ziyaretlerinde ilçelerin gelişimi, değişimi ve kalkınması için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Yağmur duası yaptılar Yağmur duası yaptılar

baskan_yuce_ferizli_ve_sogutlude3

Ferizli gelişmeye devam edecek”
Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu, AK Parti ilçe başkanı Muhsin Zurnacı, Muhtarlar Derneği Başkanı Haluk Onay, muhtarlar, teşkilat mensupları ve belediye çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Yüce, esnaf ziyaretleriyle son verdiği Ferizli ziyaretlerinde yatırımların devam edeceğini ve ilçenin gelişimini sürdüreceği mesajını paylaştı.

Üstyapıya 18 milyonluk yatırım
Yüce, “Ferizli’de üstyapıya 18 milyonluk yatırım gerçekleştirdik. 33 kilometreye ulaşan yol ağlarını 60 bin ton asfalt ile yeniledik. İlçemizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanındayız. İnşallah yatırımlarımız sürecek” dedi.

baskan_yuce_ferizli_ve_sogutlude2

Söğütlü’de yoğun temaslar
Yüce, daha sonra Söğütlü’de belediye başkanı Koray Oktay Özten, AK Parti ilçe başkanı Selçuk Kurt, Muhtarlar Derneği Başkanı Cihan Çakırsoy, muhtarlar, teşkilat mensupları ve belediye çalışanlarıyla buluştu. İftar öncesi esnafı da ziyaret eden Başkan Yüce, hayırlı ve bereketli kazançlar diledi. 

baskan_yuce_ferizli_ve_sogutlude4

“İlçelerimizin en güçlü destekçisiyiz”
Başkan Ekrem Yüce, “Söğütlü’yü geleceğe hazırlayacak, modern şehirleşmenin gerekleri için birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. İlçemizde 10 milyona yakın üstyapı yatırımı yaptık. Kanalizasyon çalışmaları başladı ve en kısa sürede tamamlanacak. İlçe belediyemizle işbirliği halinde hareket ediyor, şehrimiz için gayretle çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi ilçemizin en güçlü destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

baskan_yuce_ferizli_ve_sogutlude5

1,5 milyarlık yatırım bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacak
Ferizli ve Söğütlü ziyaretlerinin en özel gündemi ise Büyükşehir Belediyesi tarafından 1,5 milyarlık yatırımla hayata geçirilecek Darıçayırı Barajı oldu. Şehrin kuzeyinin su geleceğini garanti altına alacak projenin yap-işlet-devret modeli ile hayat bulacağını belirten Başkan Yüce, “İsale hatları, arıtma tesisleri, hidroelektrik santrali ile bir bütün olarak ele aldığımız Darıçayırı Barajı, şehrimizin kuzeyinde ikamet eden hemşerilerimizin kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılayacağız. Aynı zamanda hâlihazırda mevcut olan OSB’lerin su ihtiyacını karşılayacağız. Proje orta vadede kendini amorti edecek ve Sakaryalıların olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

baskan_yuce_ferizli_ve_sogutlude6