YSK'dan Cumhurbaşkanı adayları için bağış ve nakdi kararı YSK'dan Cumhurbaşkanı adayları için bağış ve nakdi kararı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, yerel yönetimlerin asli çalışmalarının yanı sıra geri kalan enerjilerini deprem konusunda yoğunlaştıracaklarını açıkladı. Ayrıca Büyükşehir meclis üyeleri huzur haklarını depremzedelere ulaştırılmak üzere AFAD’a bağışlanması kararını oy birliğiyle aldı.

baskan_yuceden_kentsel_donusum_aciklamasi (4)
DEPREME HAZIRLIK ÖNCELENECEK
Başkan Ekrem Yüce, depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik yaptığı konuşmada, “Bugün itibariyle belediyecilik çalışmalarımızı depreme hazırlık gündemiyle revize ediyoruz. Kaynaklarımızı, envanterimizi, enerjimizi, insan kaynağımızın hem rutin belediyecilik çalışmalarına hem de depreme hazırlık çalışmaları için ayırıyoruz. Grup toplantımızda da belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle kararımızı aldık” dedi.

baskan_yuceden_kentsel_donusum_aciklamasi (1)
YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM
Yüce, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıracaklarını ifade ederek, “Rezerv alanlarına taşınmak istemeyen vatandaşlarımız vardı. Konuyu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a izah ettik. Yerinde kentsel dönüşüm yapacağız. Çalışmalarımızı tamamlıyoruz” diye konuştu.

baskan_yuceden_kentsel_donusum_aciklamasi (3)
KONTEYNER İMALATI BAŞLIYOR
Deprem sonrasında konteynerin öneminin çok daha iyi anlaşıldığını belirten Başkan Yüce, Çadır kentler kuruluyor. Ancak mevsim şartları dolayısıyla çadırlar uzun vadede ihtiyacı gidermeyebiliyor. Konteyner bu anlamda daha uzun vadeli bir çözüm olarak ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi olarak koyteyner yapımı için bir imalathane kuracağız. Kullanmasak dahi bir rezerv alanında saklayacak, ihtiyaç halinde bölgelere ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

baskan_yuceden_kentsel_donusum_aciklamasi (2)