6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaraları sarmak için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Yüce, 250 konteynerlik İskenderun Kardeşlik Kenti’ni hızla tamamladıklarını belirtti.
depremzedelerle_iftar2

Büyükşehir’den toplu taşıma araçları için önemli açıklama Büyükşehir’den toplu taşıma araçları için önemli açıklama

Tüm ihtiyaçları karşılamak için gayretle çalışıyoruz
6 Şubat depremleri dolayısıyla yitirdikleri canların burukluğu ile mübarek Ramazan’ı idrak ettiklerini ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, aileleri ve sevenlerine sabırlar diledi. İftar sofralarının birlik ve beraberliği güçlendiren, kardeşlik bağlarını pekiştiren gönül sofraları olduğunu kaydeden Başkan Ekrem Yüce, davete icabet eden tüm İskenderunlularla teşekkürlerini paylaştı. Yüce, “Aklımız hep siz depremzede kardeşlerimizle. Tüm ihtiyaçları karşılamak için gayretle çalışıyoruz. Dayanışmayı güçlendirerek, inşallah hep birlikte yeniden ayağa kalkacağız” dedi.
depremzedelerle_iftar3

Depremzedeler için iftar ve sahurda gönül sofraları
Hatay İskenderun’da 250 konteynerlik ‘Kardeşlik Kenti’ kurduklarını ifade eden Yüce, çevre düzenlemesi ile altyapı çalışmalarını tamamladıklarını konteynerlerin büyük bölümünün kurulumunu gerçekleştirdiklerini söyledi. Gün boyu çalışmaları yerinde takip ettiğini ifade eden Yüce, “Şimdi de siz kardeşlerimizle aynı sofra etrafında iftar yapmanın bahtiyarlığına eriştim. Rabbim her birinizden razı olsun. Büyükşehir Belediyesi Aşevimiz ile burada 2300 kardeşimizi aynı sofralarda buluşturuyoruz. Sahurda da yine 2000 depremzedeye kahvaltı ikram ediyoruz. İnşallah yanınızda olmaya devam edecek, yaralarımızı birlikte saracağız” diye konuştu.

depremzedelerle_iftar4

depremzedelerle_iftar6

depremzedelerle_iftar5