Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yüce, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde, manevi birliğimizin, dayanışmamızın ve beraberliğimizin daha da güçlenmesini temenni ediyorum” dedi.

Yaşanan deprem dolayısıyla ülke olarak zor günlerden geçildiğini ifade eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bu millet manevi değerleri yüksek, köklü bir kültüre sahip kadim bir millettir. Bu ruhla hareket ederek, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde, manevi birliğimiz ve yardımlaşma ahlakımız bizleri geleceğe taşıyacaktır” diye konuştu.

Ramazan’da lezzetin adresi Büyükşehir Ramazan’da lezzetin adresi Büyükşehir

"HER ZORLUK KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEK İÇİN FIRSATTIR"
Başkan Yüce mesajında Berat Kandili’nin hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni idrak ediyoruz. Bizler inancımızın gereği yaşamımız boyunca zorluklarla karşılaşacağımızı ve imtihan edileceğimizi biliyoruz. Burada bizlere düşen karşımıza çıkan zorlukları manevi bir bakış açısıyla değerlendirip kardeşliğimizi pekiştirmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Özellikle deprem bölgesinde yaşayan kardeşlerimizle yardımlaşma kültürümüzü artırarak hem dinimizin hem de kültürümüzün gereği onların yaralarına merhem olmalıyız. Bu vesile ile ben bir kez daha İslam aleminin Berat Kandili’nin hayırlar getirmesini diliyor, Rabbimin bu zor günlerimizde yar ve yardımcımız olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.