Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, deprem bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ile birlikte bölgeye giden Başkan Soykan, Akyazı Belediyesi tarafından toplanan yardımların dağıtılması ve ekiplerin enkaz çalışmalarını yakından takip ediyor.

baskan_soykan_deprem_bolgesinde_aciklamalarda_bulundu (1)
"BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR"
Yaşanan felaketin boyunun çok büyük olduğunu ifade eden Başkan Soykan, “Ülke olarak yüzyılın felaketini yaşıyoruz. Bunu bölgeye geldiğimizde daha net olarak anladık. Devletimiz tüm imkânları ile burada, gerek arama kurtarma çalışmaları gerekse yardım faaliyetleri büyük bir titizlikle yürütülüyor” diye konuştu.  

baskan_soykan_deprem_bolgesinde_aciklamalarda_bulundu (2)
"TARİFİ OLMAYAN BİR ACI"
Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği yardımlarını depremzedelerimize ulaştırdık. Ekiplerimizin ve tüm kurumlarımızın buradaki arama kurtarma çalışmaları da tüm hızı ile devam ediyor.  Biz de Kahramanmaraş merkez ve Türkoğlu, Gaziantep Islahiye, Hatay Hassa ve İskenderun ilçelerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın acılarına ortak olduk. Tarifi olmayan bir acı. Vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimiz sırt sırta vererek tüm sıkıntıların üstesinden gelecek inşallah. Yaraları hep birlikte saracağız. Rabbim, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

baskan_soykan_deprem_bolgesinde_aciklamalarda_bulundu (3)