Muhtarlarımız halk ile devlet arasındaki ilk bağdır

Göreve yeni gelen muhtarlara hayırlı olsun dileklerinde bulunan Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, “Muhtarlarımız halk ile devlet arasındaki ilk bağdır bu Osmanlı’dan gelen bir kültürdür. Sizler bağımsızsınız ve halkımızın seçtiği kişilersiniz. Vatandaşın size sorduğu ve talep ettiklerine cevap vermek istiyorsunuz. Sizleri çok iyi anlıyorum” ifadelerinde bulundu ve sözlerine şu şekilde devam etti:

D S C 0293Bir sistem kurup hep birlikte koordineli şekilde çalışacağız

Sakarya'nın en büyük halk  kütüphanesi açılışa hazırlanıyor Sakarya'nın en büyük halk kütüphanesi açılışa hazırlanıyor

“Bir sistem kurup sizlerle hep birlikte koordineli şekilde çalışacağız. Sizlerle birlikte çalışmayı hedefliyoruz. Sizlerden gelen talepleri biryerde toplayıp, ardından ilgili müdürlüklere hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlayacak bir sistemin hazırlığındayız, hazırlığımızkısa süre içinde tamamlanacak. Bu sistemde işin takip mekanizması mutlaka devreye girecek, çözüm sürecindeki zamanlama mutlaka kontrol altında olacak ve ilgili Başkan Yardımcımızın denetiminde olacaktır” dedi.Toplantıya katılan muhtarlar, mahalleleri hakkında Başkan Şahin’e bilgi verdiler ve acil yapılması gereken konular hakkında görüş alış verişinde bulundular.

D S C 0289Muharlardan tam destek

Toplantı sonunda Muhtarlar Dernek Başkanı Barış Yıldız, Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin’e ve yönetimininetüm muhtarlar adına hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve her zaman Başkan Şahin’in yanında ve destekçisi olduklarını da dile getirdi. Toplantı sonunda Sapanca’nın tek bayan muhtarı olan Yüzevler Mahalle Muhtar’ı Hatice Cebeci Başkan Şahin’e çiçek takdim etti. Toplantının belirli takvim aralığında, aksatılmadan yapılacağı görüşüldü. Muhtarlar toplantısına, Sapanca Belediye Başkan Yardımcıları Şevki Burak Koç ve Yılmaz Metin’de katıldı.

D S C 0315D S C 0307D S C 0302D S C 0297