AK Parti’nin Akyazı ilçesinde yeniden aday gösterdiği Bilal Soykan, seçim çalışması çerçevesinde Yuvalak mahallesindeki bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Soykan burada vatandaşların özellikle asfalt sıkıntı yaşanan yollarla ilgili tepkisiyle karşılaştı.

Vatandaşı dinleyip, çözüm üretmesi gereken Soykan tam tersine kendisini eleştirenlere tepki gösterdi.  Vatandaşı azarlarcasına konuşan Soykan ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini küçümseyerek “O yolları ben yapmadım” dedi.

Vatandaşın, “Hizmet için başkan adayı iseniz böyle konuşamazsınız” şeklindeki tepkisini de dikkate almayan Bilal Soykan, ısrarla büyükşehir belediyesinin hizmetinden memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Ortamın gerginleşmesi üzerine kahvehanedeki vatandaşların alttan alması da dikkat çekti.

TEVAZU
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın bu tavrı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık yaptığı uyarıları akıllara getirdi. Yapılan her toplantıda başkanları uyarmasıyla bilinen Erdoğan, vatandaşın özellikle tevazu aradığını belirterek, başkanlardan da buna dikkat etmelerini istiyor.

YSK itirazları karara bağlıyor YSK itirazları karara bağlıyor