Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, belediye başkanlığı görevinden ayrılıp Milletvekili Aday Adayı olacağını şu sözlerle duyurdu:

"Değerli Hemşehrilerim,

Kıymetli Dava Arkadaşlarım.

2001 yılında Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ nın liderliğinde kurulan AK Parti’de Geyve Kurucu ilçe başkanlığı ile başlayan bu kutlu dava yolunda sizlerin takdirleriyle 2009 yılından bu güne üç dönem arka arkaya Geyve Belediye Başkanı olarak seçildim.

Allah nasip ederse 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Sakarya Milletvekili Aday Adayı olmak için Belediye Başkanlığı görevimden müsaade istemiş bulunmaktayım.

İlk günden itibaren aldığımız her görevde Geyve’mizi en iyi seviyelere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalıştık. Bundan sonra da hem Sakarya hem Türkiye için ısrarla, inançla ve aynı aşkla dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Siyasete başladığımız ilk günden bugüne inandığımız bu kutlu davada bizlere güvenen, sorumluluk yükleyen ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Partime, Genel Başkan Yardımcılarımıza, İl Başkanlarımıza teşkilatımızın tüm üyelerine, kıymetli muhtarlarımıza ve siz değerli hemşehrilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

'Türkiye Yüzyılı' vizyonuyla çıktığımız 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde yine, yeniden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyerek milletimizin iradesiyle ülkemizin yönetimini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Saygılarımla..."