ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR!

18 Mart’ta Bakan Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla temeli atılan Ada Hayat projesinde çalışmalar son sürat sürüyor. Adapazarı Belediyesi tarafından yıkılan Hilmi Kayın İş Merkezi, Belediye binası, Vergi Dairesi ve "üçgen parsel" olarak tanımlanan bölgedeki binaların yıkılmasıyla meydana çıkan alanda yapımına başlanan Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Adım adım yükselen ve çalışmaların son sürat devam ettiği projede temel demirleri bağlanmaya başladı. Adapazarı şehir merkezinde hayata geçirilen 18 bin 700 metrekarelik alanda, içerisinde şehrin en yüksek binaları olan Hilmi Kayın İş Merkezi, Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi Binası, Adapazarı Belediyesi Hizmet Binası ve üçgen parsel olarak nitelendirilen alandaki binalarda hak sahipleri ile yüzde 100 oranında mutabakata ulaşılarak binaların yıkımı hızla gerçekleştirildi.

Erenler'de Aşure Günü coşkusu Erenler'de Aşure Günü coşkusu

Ada Hayat (1)-1

18 MART'TA TEMEL ATILDI

Adapazarı Belediyesi tarafından hazırlanan ve Hilmi Kayın iş merkezi, Adapazarı Belediye Binası, Vergi dairesi ve bir özel mülk yıkılarak yapımına başlanan Ada Hayat projesinde çalışmalar sürüyor. Yılbaşında önce temel atma düşüncesi ile yola çıkılırken, projenin temeli 18 Mart’ta Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun ev sahipliğinde, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin ve çok sayıda siyasinin katılımıyla atıldı. Temeli atılan ve çalışmaları süren projede bazı hak sahipleri ofis ve dükkanlarına fiyat biçerek internet üzerinden satışa çıkarıyor. Öte yandan dükkanları yıkılan hak sahiplerine, 2023 yılı Mart ayı ile 2024 yılı Şubat aylarını kapsayan 12 aylık kira yardımı bedeli olarak 7 milyon 891 bin 200 TL ödeme gerçekleştirilmişti. Eylül 2023-Şubat 2024 aylarını kapsayan 12 aylık ödeme, hak sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

Ada Hayat (2)-1

IŞIKSU YERİNDE İNCELEDİ!

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin tam kalbinde hayata geçirilen ADA HAYAT Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi adım adım yükseliyor. Sahipleriyle yapılan yüzde yüz mutabakat, gerçekleştirilen yıkımlar ve zemin iyileştirme çalışmalarından sonra temeli atılan projede çalışmalar son sürat devam ediyor. Şehrin merkezinde çalışmaları 24 saat esaslı yürütülen Ada Hayat projesinde temel sağlamlaştırma çalışması tüm hızıyla sürüyor. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu beraberinde Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Özden ile birlikte gece saat 01.15’te yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Işıksu, yüklenici firma yetkililerinden ilgi aldı. Başkan Işıksu çok önem verdiği projenin incelemesini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, “ADA HAYAT Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulama Alanımızdaki 4. dilatasyon temelinde 1.600 metreküp beton atma işlemi hızla devam ediyor.  Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcım Yusuf Özden ile çalışmaları yerinde inceledik. Gece gündüz, 7/24. Şehrin kalbinde ADA HAYAT” ifadelerini kullandı.

Ada Hayat (3)-1

Editör: Zhantor Jateey