FEVZİ KILIÇ SAYGIYLA YAD EDİLDİ
Toplantı, yoklama ve bir önceki aya ait meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla başladı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, açılış konuşmasında Fevzi Kılıç'ın vefat haberiyle ilgili üzüntülerini ifade etti. Başkan Gündoğdu, "Kıymetli ağabeyim ve dava arkadaşım Fevzi Kılıç'ın vefat haberi yüreklerimizi dağladı. Bu vesileyle Fevzi Başkanımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine bir kez daha sabır ve baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet, derecesi ali olsun" sözlerini dile getirdi.

1a_(Large)
İKİNCİ HASAT TAMAMLANDI
Başkan Gündoğdu, son bir aylık çalışmalar hakkında bilgi vererek, Ferizli'de "Kültür Ortamında Salep Yetiştiriciliği ve İşlenmesi" projesi kapsamında ikinci salep hasadının gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Gündoğdu, projenin hızla devam ettiğini belirterek, 12 çiftçi kadın ile birlikte 5 gün boyunca 2. hasadı tamamladıklarını ve salep bitkisinin ilçe ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını ifade etti.

3a_(Large)
Ayrıca, çiftçileri bu alanda teşvik etmek için gerekli çalışmaların yapıldığını da vurguladı. Ayrıca, Başkan Gündoğdu konuşmasında hemşerilerinin ve tüm vatandaşların geçmiş Kurban Bayramı’nı bir kez daha kutlayarak, bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini diledi.

İMAR KARARLARI OYBİRLİĞİYLE
Meclis toplantısının gündemi ise üç maddeden oluşuyordu. Gündemin 1'inci maddesinde, Ferizli İlçesi Hocaoğlu Mahallesi içerisinde kırsal yerleşim alanının belirlenmesine yönelik, kamu yararı kararı alınması ile ilgili imar komisyon raporu görüşüldü.

Gündemin 2'nci maddesinde ise, Ferizli İlçesi Ceylandere Mahallesi içerisinde kırsal yerleşim alanının belirlenmesine yönelik, kamu yararı kararı alınması ile ilgili İmar Komisyon raporu görüşüldü.

Gündemin 3’üncü maddesinde ise, Ferizli İlçesi Gölkent Mahallesi'ndeki bazı parseller için hazırlanan nazım imar planı değişikliği görüşüldü.

Tarım İl Müdürlüğünden  eş zamanlı denetim Tarım İl Müdürlüğünden eş zamanlı denetim

Tüm bu maddeler, imar komisyonunun önerileri doğrultusunda oybirliği ile kabul edildi. Toplantının sonunda Başkan Gündoğdu, meclis üyelerine teşekkür ederek, alınan kararların Ferizli ve bölge için hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca, Ağustos ayı meclis toplantısının tatil edildiği duyuruldu.