Staj ve Çıraklık Mağdurlarına vekil Bülbül'den destek Staj ve Çıraklık Mağdurlarına vekil Bülbül'den destek

GÖKPINAR'DAN ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanlığına tekrar seçilen Ali Gökpınar ve yönetim kurulu üyeleri Arifiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’ı ziyaret etti. Okulların açılmasıyla ilgili olarak ilçe milli eğitim müdürünün makamında gerçekleşen ziyarette, İlçe Başkanı Ali Gökpınar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Arifiye'deki eğitimin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

AYRI UYGULAMA
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye ilçe başkanı Ali Gökpınar, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye ilçe başkanlığı olarak Arifiye ilçe merkezinde ve mahallelerde oluşan sıkıntıların çözülmesini istediğimiz bir raporu ilçe milli eğitim müdürüne sunduk. Ahmediye Mahallemizdeki öğrencilerimiz Kirazca İlköğretim Okulu'nda okuyorlar. bu okula ulaşım ücretlerini öğrenci velileri kendileri karşılıyor. Aynı mahallemizden imam hatip ortaokuluna giden öğrencilerimizin ulaşımını ve günlük bir öğün yemeğini devlet karşılıyor, bu ayrı uygulamanın ortadan kaldırılmasını istiyorlar.

WhatsApp Image 2023-09-18 at 10.06.48 (1)

DEVLET KARŞILASIN
Arifbey Mahallemizde Bekir Sıtkı Durgun İlköğretim Okulu bahçemize asfalt atılması, okulumuzda akıllı tahta var ama interneti yoktur. Okulda hizmetli personel sıkıntısı vardır. Sınıflarımızın öğrenci sayıları 35- 40 kişiliktir bu sayının düşülmesi  eğitim alınabilmesi için gereklidir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi anasınıfı öğrencilerimizin beslenme ihtiyacı devletimiz tarafından karşılanması için velilerimizin talepleri vardır.

GÜVENLİK ARTIRILSIN
Arifbey Mahallesi Üzeyir Garih Okulunda güvenlik sıkıntısı vardır. Bölgemizde meslek lisesinin de olmasıyla çıkış saatlerinde bir yoğunluk oluşmaktadır. Burada güvenliği sağlayıcı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Ayrıca okulumuzda sınıf mevcudumuz yaklaşık 35 kişilere ulaşmıştır. Bu yoğunluğun giderilmesini istiyorlar.

WhatsApp Image 2023-09-18 at 10.06.48
"HEYELAN RİSKİ YÜKSEK"
Boğazköy mahallemizde öğrencilerimiz Geyve tarafındaki okullara gitmektedir. Bu mahallemizin yolunda heyelan riski çok yüksektir. Mahallemizdeki öğrencilerimizin önümüzdeki yıl Arifiye tarafındaki okullara gitmesi için çalışmaların yapılmasını istiyorlar. Fatih Mahallemizin yapımı devam eden anaokullarının inşaatının ivedilikle bitilmesi.

"ÖNLEM ALINSIN"
Kumbaşı Mahallemizde önceki yıllarda ödenekle ilgili sıkıntı olunca öğrencilerimiz servislerine binememişler, bu sıkıntının bu yıl yaşanmaması için önlem alınmasını istiyorlar. Yukarıkirazca Mahallesi okul bahçemize halı saha, bilgi evi ve okul girişine rampaya asfalt atılmasını talep ediyorlar."