Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

"YAŞAMIN TEMEL İHTİYACI BESLENME"
Dünyamızda farklı meslek gruplarının ön plana çıkmalarına karşın tarım sektörünün hiçbir zaman önemini yitirmeyeceğine dikkat çeken Başkan Genç, “Teknolojik gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar yeni ve farklı meslek gruplarının çıkmasınasebep oluyor. Her ne kadar bu farklı meslek gruplarını yaşamımızda görsek de insanların temel ihtiyacı olan beslenme gereksinimini karşılayan gıda üretimi ve çiftçilik her daim önemini koruyacaktır.

Başkan Yıldız esnaf buluşmalarına devam ediyor Başkan Yıldız esnaf buluşmalarına devam ediyor

Tarım olmadan, çiftçi olmadan sürdürülebilir üretim olmaz. Geçtiğimiz dönemlerde yaşadığımız zor günler bizlere gıda üretiminin ve gıdaya ulaşmanın önemini bir kez daha hatırlattı. Bugün tüm dünya çiftçilerinin emeğine ve katkılarına saygı duyarak, bu mesleğin önemini bir kez daha hatırlatmak ve vurgulamak istiyorum." diye konuştu.

"BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDELİM"
Genç, son olarak şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizin geleceği ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için kendisini sorumlu hisseden herkese büyük görevler düşüyor. Tarım sektörünün paydaşları olarak, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. 

Bu özel ve önemli günde tüm çiftçilerimizi kutlarken, toprağın bereketini ve çiftçilerimizin emeğini korumak için tarım sektörünün tüm paydaşlarını birlikte çalışmaya, özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize çiftçiliğin ne kadar önemli ve saygın bir iş olduğunu hatırlatmak için gayret göstermeye davet ediyorum."