İDDİALARA AÇIKLAMA!

MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Hendek’te 4 yıl önce patlamanın olduğu havai fişek fabrikası sahası ile ilgili ithamlar üzerine açıklamada bulundu. Başkan Filizfidanoğlu, MÜSİAD Sakarya Şubesinin adının bir rant kazanma aracı olarak kullanılması bizleri ziyadesiyle üzmüş ve rencide etmiştir” diye açıklamada bulundu. Başkan Filizfidanoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, " Son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının MÜSİAD Sakarya Şubemizin adını haksızca kullanarak çeşitli ithamlarda bulunmalarından dolayı gerçekleştirmiş olduğumuz açıklamamızdır...'' Son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının MÜSİAD Sakarya Şubemizin adını haksızca kullanarak çeşitli ithamlarda bulunmalarından dolayı gerçekleştirmiş olduğumuz açıklamamızdır.

İTHAMLARDA BULUNMAKTADIRLAR

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği ( MÜSİAD ) Sakarya Şubesi 1998 yılı Haziran ayında kurulmuş, 293 üyeli, Türkiye ve Sakarya ekonomisinin gelişmesi için çalışan saygın bir iş adamları derneğidir. Son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının MÜSİAD Sakarya Şubemizin adını haksızca kullanarak çeşitli ithamlarda bulunmaktadırlar. Olayın aslı şudur: 03.07.2020 tarihinde vuku bulan ölümlü elim kazanın olduğu fabrikanın sahibi MÜSİAD Sakarya Şubesi eski başkanı Sayın Yaşar Coşkun ilgili davada yargılanmış ve şu anda da kendisi 4 yıldır cezaevindedir. Kazada hayatını kaybeden 10 vatandaşımıza bir kez daha yüce Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.

ÜZMÜŞ VE RENCİDE ETMİŞTİR

Tarım ürünleri aylık ve yıllık arttı Tarım ürünleri aylık ve yıllık arttı

05/07/2023 tarihinde 98 üyesinin 19'u MÜSİAD Sakarya Şubesi üyesi olan KOBÜDER Yapı Kooperatifi sanayi imarlı olan söz konusu fabrikanın arsasının bedelini ödeyerek satın almıştır. 98 üyeli söz konusu Kooperatif'in 19 üyesinin MÜSİAD Sakarya Şubesi üyesi olması hayatın akışına uygun ve doğal bir durumdur. Proje, Sakarya sanayisine, ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunacak bir girişimdir. Bir tüzel kişilik olan MÜSİAD Sakarya Şubesinin söz konusu Yapı Kooperatifiyle organik bir ilişkisi yoktur. MÜSİAD Sakarya Şubesinin hiçbir başkaca kuruluş, dernek, siyasi parti veya organizasyonla bağı bulunmamaktadır. MÜSİAD Sakarya Şubesinin adının bir rant kazanma aracı olarak kullanılması bizleri ziyadesiyle üzmüş ve rencide etmiştir. Son olarak şunu ifade etmek istiyoruz. Hukuki haklarımız saklı kalmak koşuluyla ilgili haberleri kınıyor ve kamuoyunu bilgilendirmeyi bir görev kabul ediyoruz."

Editör: Zhantor Jateey