GÜNDÜZ GECE ÇALIŞMAYA DEVAM

Uluslararası projeler bilgilendirme toplantısı Uluslararası projeler bilgilendirme toplantısı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yeni bir ödülün daha sahibi oldu. Daha önce farklı kurum ve kuruluşlar tarafından Avrupa Kalite Ödülü, En Başarılı Belediye Başkanı Ödülü, Tarımsal Üretimde Marka ŞehirÖdülü gibi ödüllere layık görülen Başkan Yüce’ye, Sakarya’da hayata geçirdiği yatırımlar ve hizmetlerden ötürü Hayata Değer Katan Birey Ödülü verildi. İstanbul SwissHotel’deLob Internatıonal’ın düzenlediği 36. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesinde ödülünü alan Başkan Yüce, “Sakarya’mız için, ülkemiz için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere layık gördüğünüz bu kıymetli ödül içinde teşekkür ediyorum” dedi.

6-227

ŞEHRE VİZYON KATACAK PROJELER

Ödül töreninde söz alan Başkan Ekrem Yüce, “Hem medeniyetimizin izlerini ve tarihimizi koruyan hem yeni dönemin şartlarına uyum sağlayan hem de küreselleşen dünyada 'Ben de varım.' diyebilen bir Sakarya için gündüz gece çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi belediyecilik bir gönül işidir. Kamu hizmetlerinde insanlarla en çok iç içe olan kurumların başında belediyeler gelir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrimize vizyon katacak uzun vadeli projeler ve kısa vadede en iyi performansı alabileceğimiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

5-310

TARIM ALANINDA İNOVATİF PROJELER

Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı her zaman inovatif bir çerçeve ile gerçekleştiriyoruz. TarımSakarya’mızda önemli bir stratejik sektördür. Tarım alanında topraksız ve örtü altı tarımda konusunda dünyanın en ileri örneklerinden biri olan Seracılık Mükemmeliyet Merkezini hayata geçirdik. 15 çeşitte milyonlarca tıbbi ve aromatik bitki üretimini yaptığımız Botanik Cennet Vadisini kurduk. Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği ve Manda Çiftliği projeleriyle birlikte Yeşil Hazine Endüstriyel Kenevir, Safran, İstiridye Mantarı ve Çilek yetiştiriciliğinin yanı sıra Tıbbi ve Aromatik Yağ ve Kozmetik Ürünler üretimini de gerçekleştiriyoruz” dedi.

4-4043-5002-5681-769