SOFRAYA SICAK AŞ
Büyükşehir’in aşçıları adeta bir anne dokunuşuyla hazırladığı bu yemekleri belirlenen tüm adreslere sıcak şekilde teslim ediyor. Yaşlı, genç, ihtiyaç sahibi ve kimsesizler her gün Büyükşehir’in sıcak aşıyla doyuyor. Yemekler her gün öğleden önce ve akşam saatlerin doğru 2 öğün götürülüyor. Bu proje sayesinde her gün, kurulan ağ sayesinde daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılıyor.

11-82
“BİZ BİR EL, BİR NEFES…”
Eski terminal civarı Sosyal Gelişim Merkezi yanında yer alan Aş Evi'ndeki çalışmaları ziyaret eden Yüce, yapılan her bilgilendirmeye duyarlı davrandıklarını ve Sakarya’daki tüm ihtiyaç sahiplerine eksiksiz şekilde ulaşılması için cadde, sokak çalıştıklarını ifade etti. Yüce, yanında Büyükşehir’i görmek isteyen her bir vatandaşa bir el, bir nefes olmak gayesiyle gündüz-gece mesai harcadıklarını ifade etti. Sosyal Hizmetler Dairesi, vatandaşların günlük hayatını kolaylaştırmak için her gün daha fazla kapıyı çalıyor. Ayrıca Sosyal Kart, Sosyal Mağaza ve Sosyal Market projeleriyle her gün yüzlerce ihtiyaç sahibinin market ve giyim ihtiyacı karşılanıyor.

81 mahalleye çocuk oyun grubu 81 mahalleye çocuk oyun grubu

10-110
"YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"
İhtiyaç sahibi vatandaşlarına destek olma konusundaki duyarlılığıyla dikkat çekenBüyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmak, onlara yardım elini uzatmak bizim en önemli görevlerimizden biridir. Peygamber efendimizin ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ Hadis-i Şerifinden yola çıkarak, hayata geçirdiğimiz ‘Aş Evi’ projemizle her gün binlerce vatandaşımıza sıcak yemekler sunarak onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Sıcak aşın yanı sıra faaliyete geçirdiğimiz Sosyal Market ve Sevgi Mağazasıyla da çeşit çeşit ürünleri ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle buluşturuyoruz.İki binden fazla aileye vermiş olduğumuz kartlarla vatandaşlarımıza mutfak ve giyim masraflarında da destek oluyoruz.Sosyal Belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

10-110

8-192

7-237

6-287

3-638

1-976