Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

"EN GÜZEL HAZİNEMİZDİR"
Başkan Alemdar mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Yalnızca böyle kıymetli bir günde değil her gündoğaya ve hayvanlara karşı sevgi ve merhamet duygularını uyandırmak, onları korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamak bizim en güzel hazinemizdir.

Sosyal belediyecilik adına Serdivan Belediyesi olarak hayvan haklarına karşı oldukça duyarlı davranıyoruz. Temel amacımız hayvanları korumak, insanlara hayvan sevgisini ve dostluğunu hissettirebilmek. Öte yandan farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye paylaşımı

Yaz aylarında esnaf ile vatandaşlarımıza mama ve su kapları dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Kış aylarında rahat uyuyabilmeleri ve barınmaları için kedi ile köpek kulübelerini ilçemizin muhtelif noktalarına yerleştirdik.

Sokakta yaşayan patili dostlarımız ve kuşlar için yem ile mama dağıtımını sürekli devam ettiriyoruz. Belediyemizde kedi ve köpek mama talebi olan vatandaşlarımız için mama dağıtımlarımız devam ediyor. Hayvanlar, evlerimizde ve sosyal hayatımızın her noktasında bizimle yaşıyorlar. Patili dostlarımız huzurlu ve sağlıklı yaşamak için temel bir hakka sahipler.

Her yıl 4 Ekim günü tüm dünyada Hayvan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesilesiyle tüm canlılara karşı daha da sorumlu davranan nesillerin yetişmesini temenni ederim”

Baskan_Alemdar_dan_Hayvanlari_Koruma_Gunu_Mesaji (2)