Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan beraberinde Yozgat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Akdemir, Trabzon Bakkallar Esnaf Odası Başkanı İsmail Baş, Rize Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Galip Koç, Tokat Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Şaban Kaya ve Ankara Çubuk Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Harun Yazıcı, Ankara’da esnafların taleplerinin dile getirilmesi için bir takım temaslarda bulundular. 

Oda Başkanları önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Sosyal’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette esnafın Emeklilikte Yaşa Takınlar (EYT) için uygulanan yaş ve gün şartı aranmaması uygulamasının esnafların Bağ-Kur'larında eşitenme yapılması tescil, borçlanma ve ihya beklentilerini dile getirdiler.   
Bakkal Odalarının Başkanları daha sonra Tarım Kredi Holding İcra Kurulu Başkanı Yılmaz Bademli, Tarım Kredi Marketleri Genel Müdürü Orhan Kozan ve Koordinatör Sami Albayrak’ın da yer aldığı ziyarette yürütülen KoopBakkal projesi ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantıda Sakarya Bakkallar Esnaf Odası’nın önerisiyle hayata geçirilen projenin geliştirilmesi, kar marajları, ürün çeşitliliğinin artması, iadeler, vatandaşın beklentileri ve ulusal reklam konuları üzerine fikir alışverişi yapıldı. 

Baskan_akdardagan_ankarada_temaslarda_bulundu (2)
"MÜJDELİ HABERLERİN GELECEĞİNİ TEMENNİ EDİYORUZ"
Esnaf adına heyecan verici ve yakında yeni müjdelerin gündeme geleceği görüşmeler yaptıklarını belirten Başkan Ahmet Akdardağan, “İllerimizin oda başkanları ile yaptığımız bu temaslar, esnafımızın için olumlu bir girişim olmuştur. Bakan Yardımcımız Ertuğrul Sosyal’a yaptığımız ziyarette tüm esnafın beklentisi olan Bağ-Kur primlerinin eşitlenmesi başta olmak üzere sorunları ve beklentileri dile getirdik. Bakan Yardımcımıza ilgisi için çok teşekkür ediyoruz. Başkanlar olarak esnafımızın yüzünü güldürecek müjdeli haberlerin yakın yakında geleceğini temenni ediyoruz.” dedi. 

Millete koyun dediniz, millet de koydu... Millete koyun dediniz, millet de koydu...

"GÜZEL GELİŞMELERİN OLMASINI BEKLİYORUZ"
Tarım Kredi Kooperatifinin üst düzey yöneticileriyle yaptıkları toplantıyı da değerlen Başkan Akdardağan, “İlimizin pilot bölgeye alınarak tüm Türkiye’ye rol model olduğu Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri ürünlerinin bakkallarda satılması projesibaşarıyla uygulanmaya devam ediyor. TKK yöneticilerine memnuniyetimizi bildirerek uygulamanın yayınlaşması, ürün çeşitliliğinin artması, yeni koopbakkalların sayıları konularını görüştük. Önümüzdeki günlerde bu konuda da güzel gelişmelerin olmasını bekliyoruz. Bizleri en iyi şekilde ağırlayarak beklentilerimize yakın ilgi gösteren TKK yöneticilerine esnafımız adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.