Sakarya’nın öncü olduğu Tarım Kredi Marketleri ürünlerinin bakkallar aracılığıyla halka ulaştırılması projesi ülke genelinde 17 il de uygulamaya alındı. Sakarya’nın örnek olduğu uygulamada başvuru kriterlerini sağlayan ilimiz bakkalları da, KoopBakkal olmaya devam ediyor.

Yeni KoopBakkal olan esnafları ziyaret eden Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, hayırlı işler temennisinde bulundu. 

Sakaryada_50_koop_bakkal_bulunuyor (2)
"MUTLU VE GURURLUYUZ"
Ziyaretlerde konuşan Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi bu önemli proje önerimiz ile hayata geçirildi. Hem örnek olmamız, hem de projeyi bugüne kadar başarıyla uygulamamız nedeniyle oldukça mutlu ve gururluyuz. Yine Koop-Bakkal Projesinin ilimizde başarıyla sürdürülüyor olması heyecanımızı ikiye katlıyor. Koop-Bakkal projesi ile artık Tarım Kredi Marketleri ürünleri bakkallarımızın raflarındaki yerini almış ve vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırılmaktadır. Bugün itibariyle ilimizde sayıları 50’yi bulan Koop-Bakkal vatandaşımıza hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın da memnun olduğu KoopBakkallar hemen hemen her mahalle de ve kolay erişebilir noktalarda bulunmaktadır” diye konuştu. 

Sakaryada_50_koop_bakkal_bulunuyor (3)
"İSTİŞARELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ"
Başkan Akdardağan, “Toplamda 17 il de uygulanan proje de sayı şimdilik 50 ile sınırlandırılmıştır. Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası üyesi olan bakkal esnaflarının başvuruda bulunduğu ve kriterlere uyum sağlayanların projeye dahil olduğu uygulama da ikinci etap başvurularını heyecan içinde bekliyoruz. KoopBakkal sayısının önümüzdeki dönem daha da artacak ve her sokakta var olacaktır. Bu vesileyle yeni KoopBakkallarımızı ziyaret ederek hem bereketli işler temennisinde bulunuyor, hem de projenin geliştirilmesi ve eksikliklerin giderilmesi konusunda istişarelerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakaryada_50_koop_bakkal_bulunuyor (4)