Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukova, Taraklı, Geyve ve Kocaali ilçelerinde memnuniyetle karşılanan beton yol çalışmalarının yeni adresi Akyazı ilçesi oldu. 2023 çalışma takviminde olan ve Akyazı’nın kırsal alanlarının güvenli ve sağlıklı ulaşımına destek sunan beton yol çalışmaları Yongalık Mahallesi’nde devam ediyor. 
akyazi_beton_yol2-1

Ballıkaya ve Yongalık’a 27 bin metreküp beton
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığımarifetiyle yürütülen çalışmalardaBallıkaya Mahallesi’ndeki 3 bin 500 metrelik güzergâh beton yola kavuşturulurken, 4 bin 500 metrelik Yongalık beton yol güzergâhının 2 bin metrelik kısmında çalışmalarına devam ediyor. Toplamda 27 bin metreküp betonun kullanıldığı güzergâhlarda ulaşımlar rahat ve konforlu bir şekilde yapılıyor.
akyazi_beton_yol3

Dayanıklı ve yerli üretim
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Akyazı ilçemizde başlattığımız sıkıştırılmış beton yol çalışmalarıyla eskimiş yollarımızı modern ve güvenli bir hale getiriyoruz. Akyazı BallıkayaMahallesinde çalışmalarımızı tamamlarken, Yongalık Mahallesindeki çalışmalarımızı da yarıladık. Toplamda şuan itibari ile 5 bin metrelik güzergâhta 27 bin metreküp sıkıştırılmış beton yolu ilçemize kazandırdık. Planlanan program dâhilinde bölge halkımızın kullanımına sunacağımız milli kaynaklarla üretilen, uzun ömürlü sıkıştırılmış beton yolun bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.