Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya, ulusal ve uluslararası organizasyonların şehri oldu. Bisikletten güreşe, karateden Off-Road’a kadar birçok branşta büyük çaplı organizasyonlara ev sahipliği yapan Sakarya’da son olarak hentbolun Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Gazprom Ligi Dostluk Turnuvasına ev sahipliği yaptı.

2 gün süren dev organizasyona Türkiye’de ilk kez Sakarya ev sahipliği yapmış oldu. Büyük heyecana sahne olan organizasyonda Macar ekibi Veszprem şampiyon oldu.

Balkan_Sampiyonlar_Ligi_heyecani_Sakarya_da_yasandi (2)
DEV ORGANİZASYONA EN İYİ EV SAHİPLİĞİ
Sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle Serdivan Spor Salonunda başlayan dev organizasyonun final gününü Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Gazprom heyeti, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, büyükşehir bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda spor sever tribünden takip etti.

Filenin sultanları rakip tanımıyor! Filenin sultanları rakip tanımıyor!

Karşılaşma sonrası Başkan Yüce, tüm takımları tebrik ederek dev heyecanı takip edenlere seslendi. Başkan Yüce, “Sakarya’mız bu tür ulusal ve uluslararası organizasyonlara en iyi şekilde ev sahipliği yapabileceğini yine gösterdi. Dev organizasyonu takip eden herkese teşekkür ederim. Avrupa Spor Şehri ünvanlı şehrimiz nice dev organizasyonlara ev sahipliği yaparak şehrimizin adını uluslararası arenada gösterecektir” dedi.

Balkan_Sampiyonlar_Ligi_heyecani_Sakarya_da_yasandi (3)
TURNUVANIN ŞAMPİYONU VESZPREM
Telekom Veszprem (Macaristan), Eurofarm Pelister (Makedonya), RK Vojvodina (Sırbistan) ve BGK MeshkovBrest (Belarus) takımlarının mücadele ettiği Gazprom sponsorluğunda oynanan dostluk turnuvasının finalinde MeshkovBrest – Veszprem takımları karşılaştı. Rakibi karşısında ilk yarıyı 18-15geride kapatan Veszprem karşılaşmayı 31-32’lik skorla kazanarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen turnuvanın şampiyonu oldu.

Üçüncülük karşılaşmasında ise Vojvodina–Europharm takımları karşılaştı ve rakibini 33-27’lik skorla mağlup eden Sırp ekibi Vojvodina turnuvayı üçüncü tamamladı. Final karşılaşması sonrası takımlara madalyalarını Gazprom heyetinden Mila Chistyakova, Andrei Baletski ve Boris Sapozhnikov takdim etti.

Balkan_Sampiyonlar_Ligi_heyecani_Sakarya_da_yasandi (1)