Bakan Tunç’a; Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Sakarya Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar ve Ali İnci, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Sakarya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Kâmil Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever eşlik etti. 
adalet_bakani_baro_ziyaret3

Ziyarette; sismik izolatörün adliye binası projesine eklenmesi, genç avukatların yaşadığı zorluklar, genç girişimci prim desteğinin süresinin artırılması, birikmiş adli yardım alacaklarının ödenmesi, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde yapılan değişiklik sonrası CMK’da vekalet ücretinin müdafilere ödenmesi noktasında yaşanan sorunların giderilmesi, kamu avukatlarının özlük haklarının iyileştirilmesi konuları görüşüldü.
adalet_bakani_baro_ziyaret4

Servis şoförlerine trafik güvenliği eğitimi Servis şoförlerine trafik güvenliği eğitimi

Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız ziyarette, “Nazik ziyaretleri için ve avukatların sorunlarına dair hassasiyetli yaklaşımları için Baromuz adına Adalet Bakanımız sayın Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum. Bakanımız ile birlikte gelerek bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan tüm vekillerimize, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Bey’e ve tüm protokol üyelerimize de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldız ziyaretin sonunda Bakan Tunç’a, Cumhuriyetin 100. yılı anısına Atatürk görselli tabak armağan etti.

adalet_bakani_baro_ziyaret5

adalet_bakani_baro_ziyaret6

adalet_bakani_baro_ziyaret7