SABAH NAMAZI

Akyazı Gazi Süleyman paşa camii'nde Akyazı Müftülüğü tarafından organize edilen Baba oğul aynı safta etkinliği Sabah namazı ile başladı. Namaz çıkışında çorba ikramı yapıldı. Etkinliğe çağrı olarak Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii İmam Hatibi Muhammet Özdemir; "Kıymetli anne babalar ve değerli Akyazı halkı Gazi Süleymanpaşa Camii'si İmamı olarak büyük bir projemiz vardır. Bu projemiz Baba evlat buluşması her hafta sonu cumartesi günleri sabah namazında tüm babaları ve evlatları cami'ye davet ediyoruz. Aynı zamanda okullarımızdaki gençlerimizi de camimize davet ediyoruz.

1-481

MANEVİ ATMOSFER

Gençlerimiz ve çocuklarımız camimizin manevi atmosferini, feyzini, bereketini değerlendirmesi için biz bu projeyi yapmaya karar verdik. Tabi anne ve babalardan bu konu hakkında destek istiyoruz. Çocuklarımız hem namazı bilsinler, hemde cemaati öğrensinler. Sabah namazı'nı kılıp ardından tesbihatımız var. Tesbihatımızdan sonra da namaz çıkışı cemaatımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, inşallah çorba ikramımız olacaktır. Tüm halkımız, Akyazı halkı herkes davetlidir" ifadelerine yer verdi.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Her hafta katılımın arttığı sabah namazı buluşması lise ve üniversite öğrencilerinden büyük ilgi görüyor. Her hafta cumartesi tekrarlanan projeye kadınlar da katılım sağlayabiliyor. Ailece sabah namazına katılım sağlayabiliyor.