Akyazı Belediyesi tarafından atık toplayıcılar hakkında yeni tedbir ve kararlar içeren yönetmeliğin uygulamaya konulmasının ardından, atık toplayıcısı olmak üzere başvuru yapan ve kart almaya hak kazanan 25 kişiye kartları teslim edildi. 
atik_toplayicilar2

Akyazı Belediyesi, huzur ve güven ortamının korunması, hırsızlık suçunun engellenmesi amacı ile atık toplayıcıları hakkında yeni tedbir ve kararlar almış ve bu kararlar uygulanmaya başlanmıştı. Alınan meclis kararının ardından Akyazı Belediyesi bünyesinde atık toplayıcısı olmak üzere başvuru yapan ve kart almaya hak kazanan 25 kişiye kartları, düzenlenen toplantıda teslim edildi.
atik_toplayicilar3
Akyazı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk ve Ali Özer, Zabıta Müdürü Seçkin Yıldırım, emniyet ve jandarma yetkilileri ile atık toplayıcılar katıldı. 
Akyazı Belediyesi tarafından hazırlanan atık toplayıcı kimlik kartlarının ve yeleklerin dağıtıldığı toplantıda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayımladığı 2022/6 sayılı Atık Toplayıcıları Genelgesi’nde yer alan hususlar başta olmak üzere meclis kararlarında da yer alan hususlar,  tercüman eşliğinde aktarıldı. 

atik_toplayicilar4