AÇILIŞ TÖRENİNE DE KATILDI

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, bir dizi açılış ve program için ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na eşlik etti. Programlara Atabek’in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Teşkilat ve Belediye Başkanları da katıldı. İlk olarak TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu ve heyet buradan milli elektrikli tren ile Sakarya Garı’na hareket ederek trenin TCDD’ye teslimini gerçekleştirdi. Bakan Karaismailoğlu Sakarya programında Kozluk Kavşağı ve Karapürçek-Akyazı İl Yolu Temel Atma Töreni ile Bekirpaşa Otoyol Kavşağı Açılış Törenine de katıldı.

13-31

TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATAN PROJELERE İMZA ATTIK

Sakarya Milli Elektrikli Tren Seti’nin TCDD’ye Teslimi, Kozluk Kavşağı ve Karapürçek-Akyazı İl Yolu Temel Atma Töreni ile Bekirpaşa Otoyol Kavşağı Açılış Törenlerinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizin dört bir köşesinde milletimizin hizmetine sunduğumuz eserlerimiz büyük ve güçlü Türkiye’nin altyapısıdır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yılların ihmaline son verirken Türkiye’ye çağ atlatan projelere imza attık. 14 Mayıs sonrasında da hep birlikte daha güzel hizmetlere Sakaryalı kardeşlerimizle imza atacağız. Milli elektrikli tren setimiz, Sakarya’ya, Türkiye’ye hayırlı olsun. Kozluk Kavşağı ve Karapürçek-Akyazı yolu ile çok önemli bir ihtiyacı gidermiş olacağız. Bekirpaşa Otoyol Kavşağı da hizmete girdi. Dolu dolu bir gün geçirdik. Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

8-143

Hitler zihniyetinden betersiniz! Hitler zihniyetinden betersiniz!

MUHALEFETLE ARAMIZDA VİZYON FARKI VAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun Sakarya programlarına ilişkin açıklama yapan Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “Sayın Bakanımızın teşrifleriyle hayata geçirilen çok önemli bir projenin TCDD’ye teslimini gerçekleştirdik. Milli Elektrikli Trenimiz artık raylarda. Trenimizi inşallah tüm dünyaya Sakarya’dan göndereceğiz. Bazıları yine bizim çalışmamız olan metro hattının kalan kısmını bitirdikten sonra ‘Paris’teki gibi, kapıları otomatik’ diyerek vizyonsuzluklarını gösterirken biz bugün Sakarya’da üretilen Milli Elektrikli Trenimizi raylara indirdik ve TCDD’ye teslimini yaptık. İşte aramızdaki vizyon farkı budur. Sakarya Milli Elektrikli Treni hayırlı, uğurlu olsun.  Bugün Sakarya için büyük bir gurur günüdür” şeklinde konuştu.

6-217

SAKARYA’YA HAYIRLI OLSUN

Kozluk Kavşağı, Karapürçek-Akyazı Yolu ve Bekirpaşa Otoyol Kavşağı ile ilgili açıklamalarını sürdüren Milletvekili Atabek, “Ulaşımda bugüne kadar hayata geçirilen projelerimiz taraflı tarafsız tüm Türkiye’nin takdirini kazanmış durumda. Ülkemizin dört bir tarafında da yeni ulaşım güzergahları ile ilgili çalışmalar sürüyor. Sakarya’mızda da ihtiyaca yönelik çalışmalarımız kapsamında Kozluk Kavşağı ve Karapürçek-Akyazı yolunun temel atma törenini gerçekleştirdik. Şehre yeni bir giriş olacak olan Kozluk Kavşağı bölgenin de trafik yükünü azaltacak. Karapürçekli hemşehrilerimizin de yol talebi yapılan bu projeyle karşılanmış olacak. Bir diğer önemli husus Bekirpaşa Otoyol Kavşağı. Otoyoldan şehrimize yeni bir çıkış kapısı kazandırmış olduk. Sakarya’ya hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na bu büyük projeleri şehrimize kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

4-3901 (1)-8