Proje ile hayırseverler tarafından gönderilen sıfır yardım eşyaları ve öğrencilerin dolaplarında bulunan kullanmadıkları giyilebilir durumda olan kıyafet ve ayakkabılar yurt idaresi tarafından toplanarak temizlenip ütüleniyor ve ihtiyaç mağazasında yıl boyunca öğrencilerin kullanımına sunuluyor.

3-155

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç “İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda barınmakta olan öğrencilerimize yönelik olarak, barınma ve beslenme hizmetlerinin yanı sıra eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile gönüllülük çalışmaları da yürütmekteyiz. Bu faaliyetlerimizden biri de “ Kardeşimin Dolabı” isimli bağış ve yardım kampanyamızdır. Kampanya ile öğrencilerimizin kullanmadığı başkasının kullanmasına uygun olan kıyafetlerini bağışlamaları sağlanmaktadır. Toplanan kıyafetler yurtlarımızda “Gönüllülük faaliyetleri Öğrenci Temsilcimiz” koordinesinde kurulan gönüllü öğrenci ekibinin koordinesinde giyilmeye hazır hale getirilerek, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

15-14

Amacımız yurtlarımızda barınan gençlerimizin geçmişinden haberdar, yarına emin adımlarla yürüyen, tüketen değil değerlendiren ve üreten bir gençlik olmasını sağlamaktır. “ Yurdumuz Yuvanızdır” diyerek çıktığımız bu yolda gençlerimizin geleceği için her türlü faaliyeti can-ı gönülden yapmaya, projelerini desteklemeye devam edeceğiz. Hep birlikte daha yaşanılır bir dünya için çalışacağız.” açıklamalarını yaptı. Projeye destek sağlayan hayırsever işadamlarına, kurumsal firmalara ve projenin asıl sahibi öğrencilere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

11-20