TEVER’DEN AÇIKLAMA

Türkiye’nin de, sahip olduğu coğrafi konum nedeniyle etrafında çok sayıda savaşa tanıklık etti. Bunun en yakın örneği ise İsrail- Filistin hattında yaşanıyor. Konuya ilişkin ise AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde artık terör örgütlerine dünyayı dar eden bir Türkiye olduğunu belirten Başkan Tever, “İşte sahada ve masada güçlü Türkiye'nin hikâyesi” dedi.

PISIRIK ZİHNİYETE SON VERDİK

Tever, şu ifadelere yer verdi; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde artık siyasi, diplomatik ve askerî hamleleriyle terör örgütlerine dünyayı dar eden bir Türkiye var. İşte sahada ve masada güçlü Türkiye'nin hikâyesi; Ülkemiz, üç kıtanın kalbi konumundaki jeopolitiğine rağmen yıllarca tek eksenli bir dış politikayla yönetildi. Boraltan Köprüsü faciasında can kardeşlerini göz göre göre katillerine teslim eden pısırık zihniyete son verdik.

5 ÜLKE ARASINDAYIZ

Diplomatlarımızın da gayretleriyle öz güveni yüksek, girişimci ve insani bir dış politika pratiğini hayata geçirdik. Dış temsilcilik sayımızı 163’ten 260’a çıkartarak dünyanın en geniş diplomatik ağına sahip 5 ülkesi arasına girdik. TİKA, YTB, Yunus Emre Enstitüsü, Maarif Vakfı ile soydaşlarımıza ve yurt dışında yaşayan 7 milyon insanımıza kucak açıyoruz.

KARDEŞLERİMİZLEYİZ

Kaya’dan engellilerle ilgili proje Kaya’dan engellilerle ilgili proje

Kıbrıs Türklerinin, Türk dünyasının ve Balkanlar'daki Evladı Fatihan’ın hakkını kararlılıkla savunuyoruz. Libya’da, Suriye’de, 30 yıllık işgalin ardından azat edilen Karabağ’da olduğu gibi gerektiğinde tüm imkânlarımızla kardeşlerimizin yanındayız. Esir takası ve tahıl koridoru anlaşmalarıyla bölgesel krizlerin çözümüne katkı sunuyoruz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu bir devlet olarak uluslararası sistemde hak ettiğimiz yere geliyoruz.

ŞÜPHE OLMASIN

Türkiye Yüzyılı’nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah tüm bu diplomatik başarıları zirveye taşıyacak daha nice çalışmayı hayata geçireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın!”