KALP KRİZİ ÖLÜMLERİ
BioNTech’in kurucu ortaklarından Uğur Şahin’in Covid-19'e karşı yeni bir aşı geliştirdiklerini duyurması sonrasında yeniden gündem olan aşılar için vatandaşlar tepkili. Son zamanlarda meydana gelen kalp krizi ölümlerinin nedenlerinin başında ise mRNa aşılarını gören vatandaşlar, özellikle aşı olduktan sonra kalp ağrıları çektiklerini, hiç hasta olmadıkları halde artık sürekli hasta olduklarını belirterek aşıların araştırılmasını istiyor.

ARTIK ARAŞTIRILMALI
Sakaryalı vatandaşlar da son zamanlarda ölen insanların çoğunun kalp krizinden öldüğünü dile getirdi. Hayatını kaybedenlerin birçoğunun mRNa aşısı olduklarını vurgulayan vatandaşlar aşıların artık araştırılması gerektiğini vurguladı. Sakaryalı bir vatandaş, “Hakkımı helal etmiyorum zorla aşı yaptırıldı. Bilmediğimiz ilaçları kullandık. Bu göz göre bir cinayet” ifadelerine yer verdi. 

ZORUNLULUKLARLA YENİLDİK
Bir başka Sakaryalı vatandaş ise, “Aşı olduktan sonra kalp ağrıları çekiyorum sürekli 20 yaşında olmama rağmen kalp ritmimde bozukluklar meydana geldi. Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum! Kalbinde hiç bir problem olmayan annemin kalp kapakçığında problem oldu, hiç hasta olmayan babam hastalanıyor. İnanmadığımız bir şeye zorunluluklarla yenildik” dedi.  /Medyadetay.com