ZAN ALTINDA BIRAKTI

Sakarya Ordulular Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Toplumun aydın kesiminden olduğunu iddia eden Uğur Arslan isimli sözde sanatçının bölgede yapmış olduğu röportaj sırasında, 1999 depremini yaşamış, yakınlarını ve ailelerinin kaybetmiş, enkaz altından çıkarılmış olan ve depremin ne demek olduğunu herkesten daha iyi bilen ilimizi,  kıymetli ve yüce gönüllü Sakaryalıları zan altında bırakan Uğur Arslan’ı Sakarya Ordulular Derneği olarak esefle kınıyoruz.

ZİYADESİYLE ÜZMÜŞTÜR

Deprem felaketinin yaşandığı bölgeye Sakarya Ordulular dernekleri olarak göndermiş olduğumuz yardımları ve gönüllülerden oluşan SODER ekipleri, bölgede yaşanan yardım dağıtma probleminin çözümü için kendilerine ait 54 plakalı araçları ile ailelerini geride bırakarak ardına bile bakmadan yaşanan bu felaketle mücadele adına var güçleriyle çalışan halkımızı ziyadesiyle üzmüştür. 54 plakalı yardım dağıtma araçlarımızı zan altında bırakan ve bölgede yardımlara devam eden gönüllülerimizi, yaşanan yağma olayları nedeni ile gerginliğin hat safhada olduğu bir dönemde Sakaryalıların can güvenliğini tehlikeye atmasını kabul etmiyoruz.

MESNETSİZ AÇIKLAMALAR

Yapmış olduğu mesnetsiz açıklamalar nedeni ile yardım faaliyetlerine devam eden kıymetli Sakaryalıların başına bir şey gelmesi durumunda bu sorumluluğun altında kalacağını Sayın Uğur Arslan’a bildiririz. Sakaryalıları böyle bir suç ile itham edip zan altında bırakması, derneğimizi ve kıymetli Sakaryalıları derinden etkilemiştir.   Sonrasında yayınlamış olduğu tekzip ve düzeltme videosunda İlimizde bir dönem yaşadığını beyan ederek böyle bir kastının olmadığını söylemiş adeta günah çıkarmaya çalışmıştır.

BİRLİK VE BERABERLİK

Yapılan bu mesnetsiz ve asılsız açıklama ile Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket etmemiz gerekirken halkımızı zan altında bırakarak, İlimize ve hemşerilerimize karşı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmeye çalışmasını anlamamaktayız. Uğur Arslan’ın iddia etmiş olduğu bu asılsız suçlama nedeni ile kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı tüm hemşerilerimize ve kamuoyuna saygı ile bildiririz.”