Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Beşköprü yolu üzerinde kavşak çalışması yapıldığını belirtti. Karakullukçu, “Büyükşehir Belediyesi tarafından Kudüs ve Siteler Caddesini birbirine bağlayan Adapazarı- Sapanca yolu üzerinde dönel kavşak çalışması başlatıldı. Kazı, dolgu çalışmalarıyla birlikte sıcak asfalt çalışması da yapıldı. İlçemize güzel bir dönel kavşak kazandırıldı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

arifiye_meclis3-2

Toyota Hastanesinin çevre düzenlemesi yapılıyor
Eski adıyla Toyota yeni adıyla Sadıka Sabancı Devlet Hastanesinin yapımının tamamlandığına dikkat çeken Başkan Karakullukçu, “Arifiye Belediyesi olarak çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz. Bir-iki hafta içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. İnşallah hastanemiz, ilçemizde çok kısa bir süre içerisinde yeniden hizmete girecek” diye konuştu.

Toyota Caddesinde yol genişletme ve kaldırım çalışması
Aşağı Kirazca Mahallesinde Toyota Caddesi üzerinde Mollaköy Köprüsü ve Sağlık Caddesini birbirini bağlayan yolda oluşan trafiği azaltmak ve vatandaşların yol kenarından yaya olarak geçebilmeleri amacıyla kaldırım çalışması  gerçekleştirdiklerini de söyleyen Karakullukçu, çalışmanın en  kısa sürede tamamlanacağını belirtti.
arifiye_meclis2-1
SASKİ Atatürk Caddesinde içme suyu hattını yeniliyor
SASKİ tarafından Fatih Mahallesi Atatürk Caddesinde başlatılan içme suyu hattı yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Karakullukçu, “Atatürk Caddesi boyunca üç etapta tamamlanacak olan çalışmaların ilk etabı olan 800 metrelik mesafede çalışmaların sonuna gelindi. Alt yapının da tamamlanmasıyla birlikte üst yapıya geçilecek” dedi.

Başkan Karakullukçu’nun konuşmasının ardından Meclis gündeminde olan 9 madde görüşülerek karara bağlandı.