Öğrencilerin doğada güzel vakit geçirmeleri ve doğadaki varlıkları yakından tanımalarının amaçlandığı Değerli Doğam Projesi kapsamında yapılan etkinliklerde çekilen fotoğraflar gerçekleştirilen bir sergiyle sunuldu.
anaokulu_sergi3

Sergiyi öğrenciler açtı
Serdivan Kaymakamı Ali Candan, geçmiş dönemlerde SAÜ Hukuk Fakültesi Dekanlığı ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Atilla Görgün ve Halil Dursun, Sakarya Öğretmenevi Müdürü Levent Kobya ile öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı serginin açılışını minik öğrenciler sergiye katılan davetlilerle birlikte yaptılar.
anaokulu_sergi4

Açılışta bir konuşma yapan Serdivan Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Seyhan Kalabalık serginin okullarında yürüttükleri Değerli Doğam projesi kapsamında yapılan bir etkinlik olduğunu ifade ederek oyun oynamak ya da resim yapmak için malzeme satın almaya gerek olmadığını belirtti. Doğada bulunan taş, dal, yaprak, ot, kum vb. malzemelerin oyun oynamak ve resim yapmak için kullanılabileceğine dikkat çeken okul müdürü Seyhan Kalabalık, sergideki fotoğrafların çerçevelerinin de geri dönüşüm malzemeleri koli kartonları ve kumaş parçalarından yapıldığını vurguladı.

Ziyaretçilerin beğeniyle gezdiği ‘Doğaya Dokunuş’ fotoğraf sergisinde minik öğrenciler ve aileleri ortaya koydukları güzel çalışmalarla büyük gurur yaşadılar.

anaokulu_sergi5

anaokulu_sergi6