RASİMPAŞA SİNEMA SALONUNDA
Toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek Hendek’teki anaokulu düzeyindeki çocukları hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, çocukların hayal gücünün gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla Hendek Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" adlı proje kapsamında Hendek Belediyesi Rasimpaşa Sinema Salonu’nda anaokulu öğrencilerinin ücretsiz bir şekilde sinema izlemeleri sağlanıyor.

5-135
12 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR
5 Aralık Pazartesi günü başlayıp 12 Aralık Pazartesi günü son bulacak olan etkinlikte Noksel İlkokulu, Nilüfer Hatun Anaokulu, Şehit Mahmutbey Ortaokulu, Nuriye ilkokulu, Ziya Gökalp Ortaokulu, Atikehanım Ortaokulu, Prof. Dr. İsmail Cerrahoğlu Anaokulu, Hendek Anaokulu, Yenimahalle Anaokulu, Cumhuriyet Anaokulu, Ş. A. Gaffar Okkan Ortaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Yeniyüzyıl ilkokulu, Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mustafa Asım İlkokulunda bulunan anaokulu öğrencilerine gruplar halinde ‘Yukarı Bak’ adlı animasyon filminin gösterimi yapılıyor.

2-262
"ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK"
Sinema sonunda salonu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, sinemanın çocukların hayal güçlerini artırmak, farklı karakterlerle kendileri arasında bağ kurmak için çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Babaoğlu, “Bir fotoğraf makinesi gibi gördüklerini anında kayda alan geleceğimizin teminatı çocuklarımız için böyle faydalı etkinliklerimizin sayısını artıracağız. Bu etkinlikte emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Programın sonunda çocuklara Başkan Babaoğlu tarafından meyve suyu ve ikram yapıldı.