Kaza, Anadolu Otoyolu Sakarya geçişi Sapanca ilçesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bayram için İstanbul’dan Uşak'a doğru yola çıkan O.D. idaresindeki 59 PK 055 plakalı otomobil, önündeki iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazayı görerek yavaşladı.

anadolu_otoyolu_sakarya_gecisinde_kaza (4)
Bu esnada arkadan gelmekte olan M.S. idaresindeki 34 ESD 514 plakalı otomobil ise yavaşlayan 59 PK 055 plakalı otomobile arkadan çarptı. Çarpışmanın etkisi ile savrulan otomobillerde bulunan sürücü O.D.’nin eşi B.D. ile 6 yaşındaki çocukları A.D. ve diğer araç sürücüsü M.S. ve eşi S.S. ile birlikte Ö.Y.S. ve A.H.S. isimli çocukları olmak üzere toplam 5 kişi yaralandı.

anadolu_otoyolu_sakarya_gecisinde_kaza (5)
Kazanın haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Olay yerine ulaşan sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan yaralılar çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

anadolu_otoyolu_sakarya_gecisinde_kaza (3)
Kazazede miniğe polis şefkati
Kazada yara almayan fakat annesi ve iki kardeşi yaralanan M.S. isimli sürücünün 2 yaşındaki çocuğu ise hiçbir şeyden habersiz şekilde yol kenarına oturarak araçlardan savrulan parçalarla oynamaya başladı. Bu esnada polisin de ona eşlik ederek sevgi göstermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

anadolu_otoyolu_sakarya_gecisinde_kaza (2)
Öte yandan kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

anadolu_otoyolu_sakarya_gecisinde_kaza (1)