İRDELEYİP TARTIŞIYORUZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 14 Mayıs seçimi ve ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel'e konuştu. Deniz Gürel, Ali İhsan Yavuz ile ilgili görüşmesini tv100'de yayınlanan "Eşit ağırlık" programında şu sözlerle aktardı:

"Ali İhsan Yavuz’la görüşmemde ikinci turu ve seçim gecesini konuştuk. AK Parti’deki oy düşüşünü sordum, ‘Tek tek irdeleyip tartışıyoruz, bu irdelemeyi 400 milletvekili çıkarsak da yapardık. Pandemi iyi silkeledi, ülkemizin çeyreği depremde yerle bir oldu ve dışarıdan algı yönetimleriyle seçime girdik. Böyle bir çerçevede çıkan bu sonucu başarı olarak görüyoruz"

Liderden önce zihniyetinizi değiştirin! Liderden önce zihniyetinizi değiştirin!

18.00’DE KESİN SONUÇLAR
İkinci turdaki hedefini sorduğumda, 54-55 civarında oy beklentisi olduğunu söyledi. Bu sohbeti yaptığımızda Sinan Oğan’ın kararı belli değildi. Seçim gecesini sorduğumda bilgi verdi, "Saat 7.30, 7.50 civarında sonucu belirlediklerini" söyledi. "Bu seçimde saat kaçta belli olur?" diye sorduğumda "En geç saat 18.00’de kesin sonuçları almış oluruz" dedi.